Csúcstestület születik
Ez a testület lép a korábbi Tudománypolitikai Kollégium helyébe, amelynek élén szintén a kormányfő állt. A KTT nagyobb intenzitással működne, feladatai között szerepel többek között a tudományos utánpótlás képzéséről, az egyetemek és vállalkozások kutatási együttműködéséről, tudománypolitikai reformokról szóló javaslatok kidolgozása, a tudomány-, technológia- és innovációpolitikai stratégia végrehajtásának és a költségvetési és uniós források felhasználásának ellenőrzése is. Az előző kormány egy kézbe, a kutatási miniszterhez összpontosította a K+F és az innovációs tevékenység irányítását, amely a még korábbi gyakorlathoz visszatérve ismét kettéválik: az oktatási tárcához tartozik a tudománypolitika és a gazdasági tárcához az innováció és kutatás gazdasági szférájának koordinálása.
A szervezeti változás nem érinti az idei évet. Jövőre a hazai kutatás, fejlesztés és innováció céljaira uniós és hazai forrásokból együttesen mintegy 170 milliárd forint áll majd rendelkezésre - mondta a miniszter.
Az új irányítási megoldást támogatja a Kutatási és Technológiai Tanács, amelynek elnöke, Várkonyi Attila szerint a hazai kutatás érdeke, hogy a finanszírozás minél nagyobb része tartozzon a tanács égisze alá.
Manherz Károly oktatási szakállamtitkár a felsőoktatási törvény módosításának fontosságáról beszélt, amely lehetőséget ad majd a felsőoktatási intézmények és a gazdasági társaságok együttműködésének a kutatásban és az innovációban.