Megtámadták az MVM mérlegét
A MVM elmondása szerint a közgyűlés nem járult hozzá, hogy a felperes a részvényeit eladja Kapolyi László érdekeltségébe tartozó System Consultingnak. A Fővárosi Bíróság bejegyeztette a perindítás tényét, s ezzel együtt felfüggesztette az osztalék kifizetésére vonatkozó határozatot. Az osztalék nagy részét azonban az MVM már kifizette a főtulajdonos magyar államnak.
Az MVM a hvg.hu megkeresésére azt válaszolta, hogy 2009. július 23-án kapták kézhez a Fővárosi Bíróság levelét, melyből arról értesültek, hogy Mátravölgyi János magánszemély kisrészvényes az MVM május 28-i rendes éves közgyűlésének egyes határozatait megtámadta, s a per első tárgyalását a bíróság 2010. január végére tűzte ki.
Az MVM szerint a cég éves zárása továbbra is hatályos, az MVM pedig a konkrét eljárás ellen panasszal fog élni, többek között azért, mert a végzés kihirdetését megelőzően nem került sor a vállalat álláspontjának kikérésére, az eljárásban nem kértek az MVM részéről sem dokumentumokat, sem a közgyűlési döntések részét képező jogi és szakmai alátámasztást - olvasható a hgv.hu-n.
A Magyar Villamos Művek többszöri sikertelen próbálkozás után az elmúlt napokban kikényszerítette, hogy a másik fél az MVM-csoport tulajdonába adja azt a horvátországi szállodát, amelyet nagyjából egymilliárd forintért vettek bérbe egy offshore hátterű cégtől másfél éve, az előző vezérigazgató, Kocsis István idején - adta hírül az Index. Az MVM szerint ezzel nem térült meg teljes mértékben a szállodaügyletből fakadó kár.