Röviden
Bajnai: A magyar vállalkozások stabilizálhatják helyzetüket
Négyszázmilliárd forinttal több marad jövőre a magyar vállalkozásoknál a júniusban elfogadott adócsökkentési program következtében - mondta Bajnai Gordon miniszterelnök Ajkán. A miniszterelnök szerint "úgy tűnik, mintha már élénkülés, de legalább is stabilizáció lenne érzékelhető a külföldi piacokon". Szerinte lehet abban bízni, hogy a rengeteg magyar vállalkozás, amely ma az exportból él, stabilizálni tudja a helyzetét, az adórendszerben elindított könnyítések által pedig képes lesz elindulni fölfelé. (MTI)
Ha rossz az idő a Balatonon, nem megy jól a kempingeknek
A nyár eddig eltelt felében, helyzetüktől és adottságaiktól függően 10-20 százalékkal csökkent a balatoni kempingek forgalma az elmúlt év hasonló időszakához képest - mondta Elkán Péter, az SCD Group kommunikációs igazgatója. Korábban az SCD érdekeltségébe tartozó, 18 balatoni kempinggel rendelkező Balatontourist vezetője tavasszal még azt mondta: 7-8 százalékkal nőtt az előfoglalások száma. Az SCD szerint a visszaesés legfőbb oka, hogy a kempingezés időjárásfüggő, s a nyár eddigi változékony, olykor hideg időjárásának tudható be a csökkenés. (MTI)
Sokkal kevesebb búza terem a földeken, mint tavaly
A friss termésbecslések alapján őszi búzából 29 százalékkal, őszi árpából 25 százalékkal, zabból 31 százalékkal marad el a termés az idén a tavalyitól Magyarországon. Az őszi búza betakarítható területe Magyarországon eléri az 1 millió 138 ezer hektárt, amelyből eddig 418.514 hektárt takarítottak be a gazdálkodók az agrártárca legfrissebb összegzése szerint. A termésátlag 3,707 tonna hektáronként. (MTI)
A csip ellenére is hamisítják a bankkártyákat
A csiptechnológia bevezetése egyelőre nem hozta a várt eredményt, emelkedett a hamisított kártyák használata, ez azonban nem a csip hibája - derül ki az MNB második negyedévi jelentéséből. Az Európai Unióban gőzerővel folyik a bankkártya-infrastruktúra (bankkártyák, ATM és POS berendezések) átállítása a csiptechnológiára, ám az utóbbi időben a teljesen átállt területeken újra emelkedni kezdett a hamis kártyák száma. (MTI)
Az olcsó kerozin ellenére is küszködnek a légitársaságok
Továbbra is veszteséges az American Airlines anyavállalata, az AMR: a második negyedben 390 millió dollár veszteséget volt kénytelen elkönyvelni, és emiatt tovább csökkenteni járatok számát. A veszteség már mérséklődő irányzatú: egy évvel ezelőtt még 1,5 milliárd dollár volt a mínusz a világ egyik legnagyobb légitársaságánál. Az amerikai légitársaságok továbbra sem tudnak kilábalni évek óta tartó válságukból: az erősen visszaeső üzemanyagárak sem tudják kiegyenlíteni a veszteségeiket. (MTI)