Fergusonék kiszálltak a pesti Arenából
A Lanebridge Investment Management (LIM) lett az Arena Plaza kizárólagos tulajdonosa - jelentette be Simon Smethurst, a Lanebridge befektetési igazgatója szerdán. A LIM még 2007 végén vásárolta meg a bevásárlóközpontot birtokló Symmetry Arena Kft. 50 százalékát, de a vezetésben csak a múlt év októberétől lett aktív, majd a másik 50 százalékos rész felvásárlása június 26-án zárult. A vételárat a felek titokban tartják. A távozó aAIM - melynek tulajdonosai között ott találni Sir Alex Fergusont, a Manchester United vezetőedzőjét, illetve a MU és a Chealsea több sztárjátékosát is - hírek szerint rekordáron, 390 millió euróért vette meg a bevásárlóközpontot a holland-izraeli, nálunk több üzletközpontot felépítő Plaza Centerstől.
Az aAIM ezzel egy időben a térségben több más plázába is befektetett. Azonban a focicsillagokból verbuválódott befektetői körnek nem sikerült túl jól a kezdőrúgás: előbb az Arena Plaza megnyitója körüli viszszásságok - a bérlők szerint lényegében félkészen adták át a plázát -, majd a pangó forgalom és a szűkös marketingbüdzsé miatt lázadt fel a vezetéssel szemben a bérlők egy része. A LIM sajtóközleménye ugyanakkor állítja: az Arena nyereséges befektetés - igaz, az átlagos bérleti díj mindössze havi 26,2 euró négyzetméterenként. Az Arena eddigi történetében jó pár tulajdonosváltás volt: az egykori Kerepesi úti ügetőpálya területét még 1998-ban vette meg a francia Bouygues-csoport hárommilliárd forintért az ÁPV Rt-től. Az építkezés ugyan 2004-ben elkezdődött, ám a Bouygues időközben átadta a stafétabotot a Plaza Centersnek, amely cég még a megnyitó előtt eladta az Arenát a válság előtt még ambíciózus terveket dédelgető aAIM-nek. Az aAIM képviselői tavaly még lapunknak úgy nyilatkoztak: hosszú távra tervezik a beruházásukat, és jelentős fejlesztéseket ígértek a pláza környékén.
A 2002-ben magánbefektetők által alapított Lanebrigde Investment 51 százalékos tulajdonát 2007-ben vásárolta meg az alapítóktól a londoni Rotschild bankház.