Röviden
Harmadik hónapja erősödik a fogyasztói bizalom
A tavaly október óta tartó zuhanást követő májusi fordulópont után júliusban immár harmadik hónapja emelkedik a GKI fogyasztói bizalmi index szezonálisan kiigazított értéke, ami -63,1 pont volt. Tavaly júliusban az index értéke -50 pontot tett ki. Bár a júliusi javulás minimális, az index idei legmagasabb értékére jutott. (MTI)
Osztrák-magyar cég is segíti az olaszországi újjáépítést
Az osztrák Wolf Haus magyar leányvállalata szállítja a földrengés sújtotta olasz Abruzzen tartományban december közepéig felépítendő 500 készház-technológiájú lakás válaszfalait, 138 millió forint értékben. A Wolf-System Építőipari Kft. 56 pályázó közül nyerte el az 500 lakás felépítését, úgy, hogy a 42,4 millió eurós projektből az alapozást végző olasz fővállalkozó 15,9 millió, míg a készházakat szállító Wolf 26,5 millió euróval részesedik. (MTI)
Gödöllőn épít logisztikai központot a Magyar Posta
Új logisztikai központot épít a Magyar Posta Zrt. Gödöllőn. A hatmilliárd forintos beruházás kivitelezőjét ősszel választják ki. A cég a második logisztikai bázis építését azzal indokolta, hogy az európai postai liberalizáció után várhatóan kiéleződik a verseny a piacon. (MTI)
A Szent István Egyetem rektora 4,7 milliós fizetést kap
A gödöllői Szent István Egyetemen folyó "esztelen pazarlás" megfékezését kérték Hiller Istvántól az intézmény dolgozói. Az oktatási miniszternek küldött levélben a rektor fizetését és tízmilliót meghaladó féléves jutalmát állították szembe a tanszékek filléres gondjaival és a döntések hiányában megrekedt programokkal. A levél szerint az egyetem rektora 4,7 millió forintos fizetést kap, és 14 milliós féléves jutalomban részesült. A rektornak és két elődjének havi négyszázezer forint - életük végéig járó - honoráriumot is megszavaztak. Solti László rektor szerint javadalmazását nem ő állapítja meg. Az Inforádiónak azt mondta: évi 12-13 milliárd forintos állami támogatást kap a 20 milliárdos költségvetésű, 18 ezer hallgatóval és kétezer dolgozóval működő egyetem, amelynek nincs köztartozása.
Egyre nagyobb az orosz rész a Facebook könyveiben
Egyre nagyobb az orosz tulajdoni hányad a világ legnépszerűbb internetes közösségi portáljában, a Facebookban. Tegnap Jurij Milner orosz üzletember cége, a Digital Sky Technologies újabb részvényeket vásárolt fel, s így a közösségi oldal 3,5 százalékának tulajdonosa lesz. Részvényenként 14,77 dollárt fizetnek egy törzsrészvényért, ami azt jelenti, hogy a Facebook piaci értéke 6,5 milliárd dollár körüli. A DST májusban már 200 millió dollár értékben vett Facebook-papírokat. (MTI)
Lenullázták a BBC felső vezetőinek prémiumát
Azonnali hatállyal megvonta a BBC irányító testülete a brit közszolgálati médiatársaság felső vezetésének prémiumát, arra hivatkozva, hogy az igazgatók fizetése egyébként is elég magas, és a hatalmas jutalmak kifizetése dühíti a közönséget, amely az előfizetési díjakkal eltartja a céget. A BBC Trust elnöke, Sir Michael Lyons a testület kedden nyilvánosságra hozott éves jelentését kommentálva kiemelte, hogy a BBC tíz felső vezetőjének együttes éves jövedelme a 2008/09-es pénzügyi évben 4,6 millió font (több mint másfél milliárd forint) volt. (MTI)