Elhajtanák Kocsist a BKV éléről
Demszky környezetéből lapunknak "Hagyó magánakciójáról" beszéltek, amely "a hétvégi MSZP-kongresszus előjátéka lehet". John Emese fővárosi SZDSZ-frakcióvezető az MTI-nek azt mondta: tájékozódni kíván az ügyben, azon mindenesetre csodálkozott, miért nem a hétfői kabinetülésen vetette fel Hagyó a kérdést. "Nem kerek a történet" - fogalmazott lapunknak Tarlós István, a Fidesz-frakció vezetője, aki szerint érthetetlen, miért most állt ezzel elő Hagyó, miközben az MVM-ügyekről régóta cikkezik a sajtó, ráadásul az ezzel kapcsolatos vizsgálatok sem zárultak
A Hagyóval nem kifejezetten baráti viszonyban lévő Kocsis menesztése már régóta a levegőben lógott, az MVM-nél feltárt aggályos ügyek miatt. Úgy tudjuk, a szocialista politikus már korábban is elküldte volna Kocsisnak a selyemzsinórt, de a liberálisok nem akartak még egy balhés ügyet az EP-választások előtt.
A fővárosi közműcégek vezetőségének személyi ügyeiről egyébként a városháza gazdasági bizottsága jogosult dönteni, Hagyó és a pénzügyekért felelős Ikvai-Szabó Imre (SZDSZ) közös javaslatára. (Ikvai egyébként szintén a sajtóból értesült kollégája szándékáról, és azt nem kommentálta.) Hagyó környezetéből lapunknak azt mondták, a bizottság akár a júliusban esedékes rendes ülésén isdönthet Kocsis elmozdításáról, sőt, akár rendkívüli ülést is összehívhatnak. A 12 fős testületnek öt szocialista, két-két szabaddemokrata, fideszes, illetve KDNP-s tagja van.
A közismerten széleskörű kapcsolatrendszerrel bíró - egyesek szerint Puch Lászlóhoz közel álló, de az OTP-vezér Csányi Sándorral közös borászati céget is alapító, olykor együtt vadászó - Kocsis 2008 augusztusban lett a BKV új vezetője. Az MVM-tranzakciók egyébként fővárosi forrásaink szerint csak az utolsó cseppet jelentették a pohárban, Korábban kiverte a biztosítékot a neki bérelt szolgálati Audi, vagy az összesen százmillió forint értékben kötött tanácsadói szerződések (köztük két, ciprusi offshore céggel).