Röviden

SoKo-kártérítés: a kereset első fokon elutasítva

A Fővárosi Bíróság kedden, alig egyórás tárgyalást követően elutasította a németországi munkaügyi razziák áldozatául esett magyar cégeknek a Legfőbb Ügyészséggel szemben benyújtott 2,3 milliárd forintos kártérítési igényét. A 2004-es és 2005-ös, SoKo Pannonia és SoKo Bunda akciók félszáz magyar céget érintettek, többségük tönkrement. A vállalkozások szerint ebben a Legfőbb Ügyészség is szerepet játszott, mivel az immár a német bíróságok által is megalapozatlannak minősített vádak ellenére adatokat szolgáltatott ki a SoKo-kommandóknak, s hozzájárult, hogy házkutatásokat tartsanak a német nyomozók Magyarországon. A bíróság az ügy érdemi vizsgálata nélkül azért utasította el a SoKo-cégeket képviselő nemzetközi Vállalkozók Egyesületének keresetét, mert álláspontja szerint az nem indíthatott volna pert az érintett cégek nevében. Az ítélet nem jogerős. (F. Gy. A.)

Visszavette dolgozói egy részét a tabi Flextronics

Közel nyolcvan dolgozót vettek vissza a hónapokkal ezelőtt elbocsátott 140 munkavállaló közül a Flextronics International Kft. tabi gyáregységében - írta a Somogyi Hírlap. Az elmúlt hetekben jelentősen javult a helyzet a cégnél, a visszavett dolgozókkal a létszám csaknem 1300-ra nőtt. Február elején 370 dolgozó elbocsátását tervezték, ám végül kevesebben kerültek utcára. (Hírösszefoglalónk)

Az E.ON dolgozóiért aggódik a német szakszervezet

Csupán Németországban négyezer ember leépítésére számít a (hazánkban is jelen lévő) E.ON energiavállalatnál a szolgáltatásban dolgozók szakszervezete. Európa-szerte hatezer munkahely eshet áldozatául az E.ON takarékossági programjának a ver.di szakszervezet számítása szerint. Ezenkívül a különböző tevékenységek kiszervezése folytán további 3-4 ezer dolgozót érinthet a leépítés, közölték az érdekképviselet vezetői. (MTI)

Társadalmi munkában dolgoztatna a British Airways

Kedden került nyilvánosságra a napokban a BA üzemi lapjában, a British Airways News-ban már megfogalmazott kérés, hogy a vállalat munkatársai legfeljebb egy hónapig vagy dolgozzanak ingyen, társadalmi munkában, vagy menjenek fizetés nélküli szabadságra. A 40 ezer fős munkaerő június 24-ig dönthet arról, milyen időtartamra, illetve melyik lehetőséget választja. A fizetéskimaradást három-hat hónapra osztják el. A tavaly 401 millió fontos (közel 133 milliárd forint) veszteséget elkönyvelt légi közlekedési óriás vezérigazgatója, Willie Walsh júliusban egy teljes havi jussáról, mintegy 62 ezer fontról mond le. A szokatlan kéréstől függetlenül a BA mintegy 4000 munkahely megszüntetését tervezi a kabinszemélyzet körében. Az illetékes szakszervezet munkabeszüntetéssel fenyeget a turisztikai főszezonban. (Londoni tudósítónktól)

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.