Röviden
Csődvédelmet kért a Golden Tulip szállodalánc
A világ 50 országában 720 egységből álló hálózatot üzemeltető holland Golden Tulip (GT) hotellánc csődvédelemért folyamodott, legalábbis a saját tulajdonában és üzemeltetésében lévő 13 helyi szállodája esetében. A GT már korábban közölte, hogy foglaltsági mutatói a válság, az üzleti utazások visszaszorulása miatt egyre romlanak, s emiatt a cég veszteségessé vált. A GT márciusban az Apollo Hotels & Resorts lánccal folytatott egyesülési tárgyalásokat, de ezek zátonyra futottak. A csődeljárás a franchise formában üzemeltetett többi GT-szálló működését semmiben sem befolyásolja. Az Üllői úti Tulip Inn Budapest Millenniumnál megtudtuk, hogy egyedül a szobafoglalási rendszerük köti őket a GT-hez, így a vállalat holland szállóinak csődje sincs rájuk hatással. (K. B.)
Romániai tárolókat is épít a Gazprom
A román állami Romgaz vegyes vállalatot alapít az orosz Gazprommal föld alatti gáztárolók kialakítására - jelentette be Adriean Videanu román gazdasági miniszter. Bukarest az energia területén Moszvkával stratégiai partnerségre törekszik. Románia második atomerőművét - melyben orosz és más európai cégek is érdekeltek - Erdélyben építik fel - tette hozzá a miniszter. (MTI)
Magyar mangalicasonkát árulnak Amerikában
Megkezdődött a magyar mangalicasonka forgalmazása az Amerikai Egyesült Államokban - mondta Tóth Péter, az Olmos és Tóth Kft. ügyvezető igazgatója, aki egyben a Mangalicatenyésztők Országos Egyesületének elnöke is. Egy négykilós, hároméves érlelésű mangalicasonka csaknem 500 dollárba, mintegy 100 ezer forintba kerül az Egyesült Államokban. (MTI)
Irodát nyit Budapesten a kínai befektetési ügynökség
Budapesten nyitja meg első külföldi irodáját a kínai befektetési ügynökség, a China Investment Promotion Agency - mondta Kilián Csaba, a magyar ügynökség, az ITD Hungary befektetési igazgatója. A várhatóan 2009 második fél évében nyitó budapesti iroda feladata, hogy kínai befektetéseket vonzzon Magyarországra. (MTI)
Ismét javultak az üzleti és a lakossági várakozások
Javultak az üzleti és a lakossági várakozások májusban. A GKI-konjunktúraindex szezonális hatásoktól megtisztított értéke a tavaly október óta tartó zuhanás, majd az áprilisi stagnálás után mintegy 6 százalékponttal javult. Az adatok szerint az üzleti szféra mindegyik ágazatában kedvezőbbek lettek a várakozások, s ezzel nagyjából az év eleji - még mindig nagyon alacsony - szintre emelkedtek. (MTI)