Hazajön Alföldi a szöuli Shakespeare-premier után
A készülő produkcióról több próbafotót is posztoltak Alföldi Róbert hivatalos Facebook-oldalára. YouTube-csatornájára pedig felkerült egy olyan videó is, amelyen a dráma utolsó jelenetéhez kitalált egyik akció első technikai próbája látható.
Mint Alföldi egy koreai interjúban elmondta: „A Téli rege különös mű, nagyon sokan elemezték, kutatták. Mivel az első és második rész között eltelik tizenhat év, teljesen különbözik a két rész. Az első inkább pszichothrillerre vagy horrorra hasonlít, a közepétől viszont sokkal könnyedebb, humorosabb, ami ismét változik a darab vége felé.
Alföldi Róbert Facebook-oldala |
Az előadásban azt vizsgáljuk a remek koreai színészekkel, hogy a családban vagy társadalomban történő tragédiák – mint például szociális problémák, háborúk, más katasztrófák – kiindulópontja valamiféle félreértés. Ez lehet akár nevetséges vagy önző konfliktus, és emiatt akár az egész világ összeomolhat."
Az interjúban arról is beszél, hogy Bohémiát aluljárónak képzelte el, mivel mostanában inkább a társadalom alsóbb rétegében fedezhető fel az igazi emberség, a szeretet, a szolidaritás. A leggazdagabbak között zavar uralkodik, és mintha tele lennének rettegéssel. (Az interjúrészleteket Urbán Alexandra fordította.)
A premier után Alföldi Róbert visszatér Európába, jövő hét közepén már az Átrium Film-Színházban játssza az Igenis, miniszterelnök úr! című előadás egyik főszerepét.
Január 16-án nyílik a színész-rendező fotógyűjteményéből egy kiállítás a Mai Manó Házban – a Múlt szabadsága címmel.
Legközelebb St. Pöltenben rendez, még hozzá Molière Tartuffe-jét, a premier február 27-én lesz.