Elgondolkoztató folt
Lehet egy hatalmas falfelületet elfoglaló képzőművészeti alkotás vicc? Vagy vegyük komolyan? Van jelentése annak, hogy összegyűjtötték,milyen színeket alkalmaznak a magyar festők, és e színek összekeverése kiadott egy ilyen, mondjuk azt, mocsárszínt? De hát tudjuk, hogy a szivárvány színeiből is egységes fehér lesz, ha áteresztjük őket egy prizmán. Vagy csak egy metafora?
Aztán meg: más ország festői színeinek keveréséből más szín jönne ki? A Société Réaliste kipróbált többet is, és örömmel jelenthetem, hogy valamennyire különböző lett mind, de csak amennyire egyik mocsár különbözik a másiktól.
Úgyhogy ez csak játék. A festmény egy elgondolkoztató folt. Aminek létrehozását várja amúgy is mindig minden festőtől a néző.
Különösen attól, aki így határozza meg magát: „A Párizsban élő magyar–francia művészpáros a hatalmi reprezentációs technikákat vizsgálja a társadalomtudományok módszereinek alkalmazásával. (…) Kritikai attitűdjük a témaválasztásban ölt formát, melyen keresztül a kortárs világ számos történelmi, politikai és gazdasági aspektusára reflektálnak.”
I!
ALKOTÓ: Société Réaliste (Gróf Ferenc, 1972, Jean-Baptiste Naudy, 1982)
CÍM: Árnyékállam (State of Shade)
GALÉRIA: acb Galéria (Budapest VI., Király u. 76.)