Tűznyelők és uborkafallosz egy Berlioz-operában

Monty Python-stílusban rendezett Berlioz-operát Terry Gilliam amerikai-brit rendező, színész, forgatókönyvíró, humorista, a Monty Python csoport egykori tagja, aki tűznyelőket, akrobatákat, 12 méteres szobrokat ígért a csütörtök esti londoni bemutatóra.
Negyven év után először mutatja be Hector Berlioz francia zeneszerző ritkán játszott művét, a Benvenuto Cellinit az Angol Nemzeti Opera (ENO). A főpróbáról megjelent fotók piactérnek berendezett, tarka, furcsa színpadot mutatnak. A tűznyelőkön és más cirkuszi figurákon kívül megjelenik a színen a pápa és egy túlsúlyos, pucér férfi is, akit csak két alma és egy uborkafallosz fed. Akik a próbát láttak, színpompás, jellegzetesen "pythonos" komédiaként írják le az élményt - tudósított a The Daily Telegraph című brit napilap honlapja.

Az opera első előadásán, az 1830-as években sokkolta a közönséget, amely fellázadt a vitatott színek láttán. A bemutató óriási bukás lett.

A csütörtök esti bemutatóról Gilliam elmondta: kétdimenziós világot akar alkotni egy háromdimenziós színpadon, hasonlóan a Monty Python-animációkhoz.

"Azt hozom magammal az operába, amit a Monty Pythonnal csináltam. Remélem, viccesnek találják az előadást, pythoni pillanatok is lesznek benne. Show-t készítünk, nem elemzem, mit teszek, csak teszem, ami őszintének tűnik, akár operát, rajzfilmet, Monty Pythont vagy filmet rendezek" - vallotta Gilliam.

Az ENO egyik szóvivője így beszélt az előadásról: Gilliam a rá jellemző anarchista stílust vegyíti Berlioz korszakalkotó zenéjével, amely a megszállott itáliai reneszánsz ötvös és szobrász kalandokban bővelkedő életét meséli el.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.