Picasso unokája milliókkal kárpótolja magát gyerekkoráért
Az alkotásokat közvetlenül Marinától vásárolhatják meg az érdeklődők: az örökös Genfben fogadja az ügyfeleket. Az eladásra szánt munkák között van a Femme a la Mandoline (Mademoiselle Leonie assie) című 1911-es festmény, amelynek irányára hatvanmillió dollár, valamint az 1921-es Maternité című mű, amelynek kezdőára 54 millió dollár.
Marina tervei közt szerepel továbbá, hogy megválik nagyapja cannes-i villájától is (La Californie), amelyben második feleségével, Jacqueline Roque-kal élt a művész. Az ingatlan korábban Picasso munkásságának szentelt múzeumként működött.
Annak ellenére, hogy a 20. század egyik legnagyobb művészének unokájaként látta meg a napvilágot, Marina Picasso állítása szerint szegénységben nőtt fel, mivel nagyapja nem volt hajlandó anyagi támogatást nyújtani a családjának.
Nagyapám című 2001-es memoárjában Marina azt írta, hogy a festő "mindenkit kétségbeesésbe és pusztulásba hajszolt maga körül". Egyik barátja szerint a Picasso-alkotások eladása a "múlt elengedését" jelenti Marina számára. (MTI, librarius.hu)