Szimbiózis: digitális függőségek és Ladakh szakrális világa
A rendezvény fő profilja továbbra is a távoli kultúrák bemutatása, így idén többek között Izrael és az indiai Ladakh szakrális világaiba nyerhetnek betekintést azok, akik S. Varga Ilona fényképes úti beszámolóját meghallgatják.
Pénteken észak-afrikai félnomád, letelepült törzsek életmódjáról, identitásáról mesélnek majd olyan antropológusok, régészek és újságírók, akik a térségben kutattak. Ezután a chilei Földgömb-Atacam expedíció részleteit ismerteti Dr. Nemerkényi Zsombor, a Földgömb folyóirat főszerkesztője.
Immár visszatérő programok a digitális világok szubkultúráiról, jelenségeiről szóló előadások. Május 17-én a JátékosLét Kutatóközpont szervezésében egy interaktív kerekasztal-beszélgetés lesz, ahol az online-offline szerepjátékok kulturális vonatkozásairól beszélgetnek majd a meghívott előadók, miközben a közönség "LEGO-sztikai játékon" vehet részt.
Ugyancsak szombaton a digitális függőségekről és az információs társadalom sajátosságairól hallhatunk előadásokat.
Társadalom és művészet kapcsolatának aspektusairól is szó lesz a fesztiválon. A közönség megismerkedhet az outsider művészeti világgal, a roma identitás és művészet kapcsolatáról vallanak roma előadók, illetve a kortárs képzőművészet lehetőségeinek kérdését boncolgatják majd a tranzit.hu keretein belül elindult művészeti-kutatási projekt résztvevői.
A Szimbiózis fesztivál célja, hogy a hazai kulturális antropológiai képzésben résztvevők munkásságának is helyet biztosítson, így idén is lesznek előadóink az ELTE, a Miskolci Egyetem, a Szegedi Egyetem kulturális antropológiai tanszékeiről, és bemutatkozik a Babes-Bolyai Tudományegyetem magyarországi kihelyezett tanszéke is.