Szeptemberig úszhat a CET
Márton Imre ügyvezető január 28-i sajtótájékoztatóján azt mondta, az önkormányzat február elsejére ígérte, hogy aláírja a közműszerződéseket. Az MTI megkeresésére a Porto Invest azt közölte, ennek ellenére a főváros még mindig nem írta alá a papírokat, így nem kezdődhet meg a CET belső beépítése. Tájékoztatásuk szerint a múlt héten derült ki, hogy a víz- és a csatornaszolgáltatás ügyében még semmilyen lépést nem tettek.
A Porto Invest közleményében hangsúlyozta, négy hónapja várnak a közműszerződésekre. A használatbavételi engedélyt csak ennek birtokában lehet megszerezni, ezt követően kezdődhet meg a bérlemények kiépítése és az azokhoz kapcsolódó engedélyek beszerzése. Ha május végéig, június elejéig nem tudják a nagyközönség előtt megnyitni a CET-et, akkor a beruházó csak szeptemberben adná át az épületet.
Ezt azzal indokolták, hogy a nyári szabadságolások és a egyetemi tanítási szünet miatt nem lehet hatékony nyitási kampányt szervezni, az érdeklődés a várakozások alatt maradna. Emiatt a rövid és középtávú céljaik megvalósítása érdekében kell a CET-et a nyár végén vagy szeptember elején megnyitni - közölték.
Márton Imre január 28-án azt mondta, jó minőségben épült meg a közraktárak helyén a holland Kas Oosterhuis által tervezett épület. A régi, Duna-parti közraktárak részleges megtartásával és egy új, különleges üveg héjszerkezettel épült, bálnára emlékezető épület jelenleg 95 százalékos készültségi szinten áll.
Bagdy Gábor főpolgármester-helyettes szintén január 28-án sajtótájékoztatón azt mondta, az igazi probléma az, hogy az épület nem készült el a 2010. augusztus 31-i időpontra, emiatt a fővárosnak kára keletkezett, mivel nem tudják kiadni a helyiségeket, és bevételtől esik el Budapest. Probléma az is, hogy a tervező Kas Oosterhuis szerint nem olyan minőségben épült meg a CET, amilyennek ő tervezte.
Az ügy a főváros gazdasági bizottsága elé kerülhet pénteken, miután Tüttő Kata MSZP-s képviselő javasolta, hallgassák meg a bizottság előtt az ügyben illetékes főpolgármester-helyettest, Bagdy Gábort.
A Duna-parti Közraktáraknál a mintegy 27 ezer négyzetméteres CET (Central European Time, azaz közép-európai idő) elnevezésű komplexum kialakítását a tervek szerint 2010 augusztusában kellett volna befejezni, a 8,5 milliárd forintos beruházás PPP-konstrukcióban, a Fővárosi Önkormányzat szerepvállalásával és a Porto Invest Kft. fejlesztéseként valósul meg.
A hatalmas bálnára hasonlító épületegyüttes szokatlan megoldásban integrálja a XIX. századi raktárépületeket egy korszerű építménnyel. A két meglévő régi raktárépületen egy egyedi tervezésű üveghéj nyúlik át, és galériát alkotva egyesíti a régi és új építményeket, amelyekben sok üzlet működik majd, a kis butikoktól, bároktól, művészeti galériáktól a nagyobb egységekig, éttermekig.