Százrészes lett a Magyar népmesék
Táltos csikóról, elvarázsolt királyfiról, igazmondó juhászról és szerencsét próbáló szegény legényről, azaz küzdelmes életekről és becsülettel elnyert jutalmakról szól a Magyar népmesék záró 11 epizódja is, amellyel indulása után harmincöt évvel válik teljessé a kecskeméti animációs stúdió népszerű rajzfilmsorozata. A Magyar népmesék utolsó évadával, karácsonyra lepi meg a gyerekeket és a sorozat rajongótáborát az m2: az új epizódok december 23. és január 2. között este hétkor kerülnek képernyőre.
Az első epizódok 1977-es televíziós bemutatása óta nemzedékek nőttek fel a Magyar népmesék rengeteg ötlettel, képi humorral feldolgozott történetein. Az indulás éveit ma már a hazai animációs szakma aranykoraként emlegetik: a nemzetközi fesztiválsikereknek és a rendszeres televíziós megrendeléseknek köszönhetően a sorozat indulásának idején, a hetvenes évek második felében küzdötte fel magát a világ öt legjelentősebb rajzfilmstúdiója közé a gyártó Pannónia Filmstúdió.
A Magyar népmesék ötlete az éppen negyven éve alapított, s idővel önállósuló kecskeméti műterem stúdióvezetőjétől, Mikulás Ferenctől származik, aki Jankovics Marcell tervezői, rendezői, szakértői segítségével indította útjára a rajzfilmsorozatot az MTV képernyőjén. A sorozat népszerűsége az eredeti népmeséket válogató MTA Néprajzkutató Csoportjának és a zenei hátteret biztosító Kaláka együttesnek legalább annyira köszönhető, mint – a teljesség igénye nélkül – a képi formanyelvét kialakító Jankovics Marcellnek, Horváth Mária és Nagy Lajos rendezőknek, vagy az epizódok nagy többségét tolmácsoló Szabó Gyulának.