Sörön kívül
Szombat este fellélegezhetett a Szépművészeti Múzeumban élő valamennyi nő. A szecesszió cseh mesterének, Alfonz Muchának köszönhetően, különös tekintet vetült a gyűjteményekben található lányokra, asszonyokra. Miközben a Nő dicsérete címmel rendezett tárlaton szemügyre vehettük, milyennek látta Mucha az aranyfürtökkel koronázott, démoni nőt, este fél héttől harmincpercenként indult vezetés az állandó gyűjtemények női világába. A tematikus bejárások során többek között bemutatkoztak az Egyiptomi Gyűjtemény háziasszonyai és hetérái, a Régi Képtár jó és rossz női, az Olasz Gyűjtemény reneszánsz szépségei illetve a Századfordulós Gyűjtemény modern nőalakjai. (Délután kettőtől az állandó gyűjtemények termeiben is indult vezetés, fél héttől és nyolctól angol nyelven kalauzolták a nézőket.)
A Múzeumi Világnap nemzetközi eseményeihez negyedik alkalommal csatlakozó intézmény a kiállításokon kívül egész estés programsorozattal várta a látogatókat. Kristálykoronát és virágfűzért készíthettek a gyerekek, Mucha fejdíszei után szabadon, Mucha plakátjai ihlették a szecessziós önreklámkészítő műhely munkáját, raádásul a századfordulós frizura- és sminkkészítő mesterek is szecessziós hangulatot idéztek.
A nőies programoktól elriadó férfiak is nyugodtan bemerészkedhettek a múzeumba: őket cseh sörkülönlegességekkel várták, amelyeket tetszés szerint pacallevessel, eredeti cseh fánkkal, hagymás lében pácolt szafaládéval társíthattak.
Az idén Európai Uniós elnökségi tisztet betöltő csehek tiszteletére rendezett, a Cseh Centrummal együtt megvalósított rendezvényen Jan Matej Rak gitárművész előadóestjével, a Marcel Bárta-Dorota Bárova duó koncerjével, Jirzi Menzel Sörgyári capricciójával, és Kern András hangján megszólaló Hasek-hőssel, Svejkkel is várták a nagyérdeműt.