Ploubuter Park

Hiába keresné a térképen bárki azt a bizonyos Ploubuter Parkot, biztosan nem találná. A Ploubuter Park Koronczi Endre képzőművész fejében született meg, és, ha nagyon egyszerűen szeretnénk megfogalmazni, hogy voltaképpen mi is az, akkor azt kell mondanunk, olyan világ feletti, mágikus „helyek" összessége, amelyekre mindenhol rátalálhatunk, de csak az avatott szem előtt tárulnak fel.
Még egyszerűbben: olyan helyek összessége, ahol a művész szél kergette, üres bevásárlószatyrokra lelt, amelyek számára nem csupán magukra hagyott nejlonzacskók, hanem lélekkel teli, különös élőlények. Ahogy ő fogalmaz: festőien szépek, gyönyörködtetően költőiek. Koronczi egész világot épített köréjük, a talált zacskókat pedig különféle tulajdonságaik szerint sajátos rendszertanba foglalta.

Koronczi Ploubuter Parkjának fura „élőlényeiről" készültek már fotók, objektek és filmek is, kiállították ezeket számos helyen, köztük a Kiscelli Múzeum Templomterében is, de a Ploubuter Parknak önálló honlapja is van az interneten. Koronczi bőséges többletjelentéssel felruházott zacskólényei közül tekinthetünk meg most jó néhányat az Inda Galériában (Budapest, Király utca 34. II/4.) a 2015. január végéig látható tárlaton, amelyet december 10-én Dékei Krisztina művészettörténész nyit majd meg.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.