Örökölt üzenet

Mintegy kétszáz településen nyolcszáz helyszín várja az érdeklődőket a szeptember 15-16-án megrendezendő kulturális örökség napjain. Az idei programsorozat az Örökölt üzenet címet kapta.

Cselovszki Zoltán, a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal (KÖH) elnöke a programokról tartott keddi budapesti tájékoztatón a rendezvény nemzetköziségére hívta fel a figyelmet, valamint kiemelte, hogy ilyenkor olyan épületek nyílnak meg az érdeklődők előtt, amelyek máskor nem látogathatók. Hozzátette: az idei mottó arra utal, hogy az örökségvédelem "elmozdul az anyagból a benne lakó üzenet, a valódi tartalom felé".

A kulturális örökség napjaihoz az idén csatlakozott a brit nagykövetség, az Emberi Erőforrások Minisztériuma, a Budapesti Gazdasági Főiskola Lotz terme, a Pálos Könyvtár és Papnevelő Intézet, a kőbányai pincerendszer vagy például a kelenföldi kocsiszín is. Vidéken új helyszín lesz a kecskeméti Cifrapalota, a szegedi vasútállomás felvételi épülete, Székesfehérvárott a Királykút-emlékház, Tatán a Bordó-ház vagy Gödöllőn a Testőrlaktanya. A teljes program itt olvasható.

A 1999 óta - 2010 kivételével - minden évben megtartott rendezvénnyel egy időben, szeptember 15. és 23. között tartják a Szakrális Művészetek Hete Fesztivált, amelynek keretében az idén is megrendezik a templomok éjszakát Budapesten és az ország több településén.

A sajtótájékoztatón elhangzott, az idén kevesebb helyszín vesz részt a programsorozatban. Ennek egyik oka, hogy az ingyenes rendezvény jelentős megterhelést jelent az anyagi gondokkal küzdő intézményeknek, ugyanakkor a tavalyi látogatottság is elmaradt a várttól. Az idén ezért díjat alapítottak a legaktívabb szervezőknek - az elismerést a megnyitón, szeptember 14-én a Magyar Nemzeti Múzeumban adják át.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.