Oi va voi és Kishúg a Gödörben

Ha március 19-én este különleges zenei különlegességre vágyunk, nem is érdemes nagyon sok időt a keresgéléssel tölteni, egyszerűen csak le kell menni a Gödör Klubba. A modern brit és keleti tradicionális zsidó dallamokat játszó angol Oi va voi zenekar mellett Szalóki Ági és Borlai Gergő párosa, a Kishúg is fellép.

A purim a zsidóság történelmében az átváltozás, az áldozat misztikumának és a megmenekülés önfeledt örömének hagyományos ünnepe. Számos zsidó szervezet és közösség szervezésében az aktív szolidaritás jegyében szeretetotthonokban élő időseknek készíthetünk szombaton gyerekeinkkel ajándékokat, majd részt vehetünk egy hagyományos zsidó szokás, a Megila (Eszter könyve) olvasásában a TÁP színház színészeinek rendhagyó előadásában, illetve Balázs Gábor filozófiatörténész beszél Eszter szerepéről és értelmezhetési lehetőségeiről a purim kapcsán.
A részletes délutáni program és a szervezők itt találhatók:

A délutáni programok folytatásaként és egyben az esti buli nyitányaként, és a szombati munkanap vigaszaként Szalóki Ági háromszoros Fonogram-díjas előadó a Gödör klubban veszi át a közönség ajándékát, amely nem más, mint újabb két platina lemez (Hallgató lemez, 2005. Fonogram-díj, Az év jazz lemeze, A vágy muzsikál... Karády dalok, 2008.) és egy aranylemez (Gingalló-családi lemez,2009, Fonogram-díj) elismerés.

A 2010-es év egyik legizgalmasabb vállalkozása volt Szalóki Ági és Borlai Gergő kettőse, amely Kishúg néven formálódott együttessé. Borlai Gergő egy mátrai kisfaluból küldte az alapokat Szalóki Áginak, aki hol Budapestről, hol New Yorkból vagy éppen Erdélyből küldött vissza chaten, e-mailben szöveget és dallamot. Ebből a virtuális együttműködésből született meg a Kishúg elektroakusztikus projektje, amely magyar, cigány és török dallamokra, kortárs magyar költők verseire épül.

Az est külföldi vendége az angol Oi va voi zenekar, amely nem ismeretlen a magyar közönségnek, hiszen a Sziget Fesztivál világzenei színpadának rendszeres fellépői. Oi Va Voi (a név egyébként jiddis kifejezés, jelentése "Oh, Istenem!") zenéje által a brit elektronikus és a keleti tradicionális zsidó dallamok szervesülése mellett ízelítőt kapunk a Heeb világzenei érzések széles és tökéletes összhangú kavalkádjából.

Ez a böngésző nem támogatja a flash videókat

Érdekesség, hogy az együttes tagjai az induláshoz képest szinte teljesen lecserélődtek, de az eredeti oi va voi-os hangzás nem tűnt el, amelyet az új „szerzemény" Bridgette Amofah vokálos játékos, érzelmes és szenvedélyes hangja csak tovább színesít.

Az est záró ütemeit DJ Kanada Káosz és Popdavec keverik ki. És bár valljuk, hogy jobb adni, de azért ilyen zenei ajándékot kapni sem utolsó.

 

 

oivavoi1
Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.