Névsorolvasás
Ha valaki azt gondolja, hogy a gombfoci csupán idejétmúlt játék, nagyon téved. A gombfoci életre szóló barátságokat, sértődéseket indukál, és olykor még a pályaválasztást is megalapozhatja. Kozák Péter esetében legalábbis így történt. Kamaszkorának fontos gombfocimeccseiről különféle statisztikákat vezetett, és idővel a fröccsöntött hősök életrajzi adatai is egyre jobban érdekelték. Aztán miközben az ELTE történelem–könyvtár szakára és újságíró-iskolába is járt, a sportújságírás és a sporttal kapcsolatos lexikális tudás megszerzése lett a szenvedélye. Sportlapoknál és a Sportmúzeumban kezdett dolgozni. Később számos lexikon, köztük a Magyar Nagylexikon és a Révai Új Lexikona vonatkozó címszavait szerkesztette, dolgozott az MTA különféle központjaiban is.
Egy idő után szűkösnek érezte a lexikoncímszavakat, az összegyűjtött érdekesebbnél érdekesebb információi pedig még az általa írt könyvekben sem fértek el, ezért tágasabb csatornát keresett. Így született meg a www.nevpont.hu internetes adatbázis, amely a XIX. századtól napjainkig gyűjti egybe azok életútját, akik a magyarság életében, emlékezetében meghatározó szerepet játszottak, de már nincsenek közöttünk. A szigorú életrajzi adatokon túl szerepelnek a részletes családi kapcsolatok, olvasható az is, miképpen vélekedett/vélekedik róluk az utókor, milyen emlékeket állítottak nekik, miféle vitákat folytattak róluk haláluk után, miképpen élnek az emlékezetben. Még a téves adatokat is felsorolják.
A honlap a tartalomszolgáltatók tavalyi versenyében a kultúra kategóriában a 3. helyet szerezte meg: csak az ELTE honlapja és az MTA könyvtára Madách-honlapja előzte meg. A honlap Facebook-oldalán a hírességekről egyéb érdekességek találhatók. Megjelent nemrég néhány különlegesség például Bálint Ágnes íróról, a népszerű Mi újság a Futrinka utcában? című könyv és televíziós mesesorozat szerzőjéről, Varga Zoltán futballistáról, és gróf Károlyi Mihályról is (aki 1927-ben, Ravelszki címmel történelmi drámát is írt).