Hoppálnak édeskevés köze van a Csontváry-kiállításhoz
Több napos várakozás után kiderült, hogy igazából még hivatalos kikérő sem érkezett a Janus Pannonius Múzeumhoz a műtárgyak kölcsönzésére, és egyelőre annyi a biztos, hogy a pécsi önkormányzat fog dönteni a képek utaztatásáról. Ez utóbbi azért fontos, mert sok ellenvélemény létezik, miszerint a képek az utaztatás miatt sérülhetnek - ha pedig az önkormányzat dönt, a szakmai aggódásokat felül lehet írni hatalmi szóval.
A kiállítást eredetileg L. Simon már nyár végén elindította volna (és december végéig tartott volna), ám sok konkrétumról azóta sem tudni.
Az értesülés szerint az információhiány annak köszönhető, hogy idén már nem rendezik meg a Csontváry-kiállítást a fővárosban, hanem 2015 első negyedében vinnék a műtárgyakat Budapestre. A helyszín is változik, a Várkert Bazár helyett magába a Várba költözhet a kiállítás.
Az ügyben anno megkerestük a Hoppál Péter által vezetett kultúráért felelős államtitkárságot is. Egy hét várakozás után a következő választ kaptuk: "Kérdését illetékességből továbbítottuk a Miniszterelnökségre".
Vagyis hiába nyilatkozta a pécsi önkormányzati lapnak Hoppál, hogy ő elkötelezett amellett, hogy a képek Pécsen maradjanak - nem igazán van az egészhez sok köze.
Ez annyira nem is meglepő, hiszen Fekete György a kultúráért felelős árnyékminiszter nyár óta, Hoppál felelősségi területe pedig eléggé ki lett üresítve: a régészet, műemlék- és örökségvédelem a Lázár János által vezetett Miniszterelnökségnél, a film Andy Vajnánál, a Balassi Intézet a külügynél van, míg az építészetet és képzőművészetet az MMA kapta meg.