Művkar-közgáz közös banzáj Pécsett
Az utóbbi napokban a Pécsi Tudományegyetem közgazdasági és művészeti kara közös programot szervezett, amelyen tulajdonképpen egymást avatták be mesterségük, művészetük alapjaiba . Így közgázos hallgatók találkozhattak a kortárs művészettel, amiről a „művkarosok” szerint azt sem tudják sokan, hogy mi az. Pedig mint jövendő mecénások és művészetfogyasztók (hisz kinek lesz pénze művészetet vásárolni, szponzorálni, ha nem a pénzcsináló közgázosoknak), ez nagyon is fontos lehet. Cserébe ők most a művészeti karos hallgatók tették képessé egy-egy workshop révén kitölteni egy számlát, belelátni kicsit a primer gazdasági gyakorlatba (egyéni vállalkozás, startkártya, adószám, téáor etc.) Ilyen még nem volt.
Az együttműködés hagyományteremtő szándékkal próbálja felhívni a figyelmet az egymástól való tanulásban rejlő előnyökre - fogalmaz dr. Ulbert József a közgazdasági kar dékánja - , a Campus- életközösség kialakításának előnyeire e hallgatói kezdeményezés keretein belül.
A két kar fizikailag is közel került egymáshoz a közelmúltban. „Most, hogy a Művészeti Kar beköltözött a Zsolnay Kulturális Negyedbe, nem csak szellemi értelemben próbáljuk megközelíteni a KTK-át, hanem fizikailag is közelebb kerültünk egymáshoz – írja Colin Foster a művészeti kar dékánja - . Emiatt is figyelemre méltó a két kar hallgatói önkormányzatának törekvése ezzel a workshoppal. Természetesen egy kapitalista világban a pénz a társadalom működésének az alapja. Megszoktuk, hogy minden egyes gazdasági recesszió első áldozata a kultúrára szánt pénz. Én megkérdezném, hogy van-e értelme fenntartani bármilyen társadalmi vagy gazdasági rendszert, ami nem rendelkezik kulturális élettel?”
„A Művészeti Kar a közelmúltban elfoglalta új székhelyét a Zsolnay Kulturális Negyedben egy modern, felfedezésre váró, lehetőségekkel teli új épületben, így közelebb kerülve a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karhoz is. Ez a Művészeti Kar számára egy új, és ismeretlen közeg. A beilleszkedés, illetve a jó szomszédság kialakításának reményében, lehetőségünk adódott a KTK-MK Workshop első közös program megrendezésére”- tette hozzá Horváth Gergely, a művkarosok diákönkormányzati vezetője.
És hogy mi volt a program? Nyílt egy kiállítás a Mediterrán Kávézóban válogatott intézeti műtárgyakból, volt elektronikus zenei bemutató egy médiaművész hallgató interpretálásában, elhangzott előadás a kerámiaművészetről, a zene esztétikájáról. Cserébe a közgáz kar előadói három délutánon át – még ma délután is - kurzust tartottak a gazdasági alapismeretek gyakorlatából. És persze volt egy buli a Pécsi Sörházban, egyebek mellett slampoetry show-val.