Mezőtúré lehet az Úri muri ötletgazdájának gyűjteménye
Az anyag 1976-ban mutatkozott be először a Néprajzi Múzeumban Rejtett kincsek címmel. Ortutay Gyula néprajzkutató szakmai támogatásával ekkor kezdett állandó kiállítási lehetőséget keresni a Kun házaspár. A III. kerületi Tanáccsal kötött szerződés alapján az Óbuda Fő terén álló, XVIII. századi műemlék épületben nyert elhelyezést az akkor 687 darabból álló népművészeti gyűjtemény, amely 1976-78 között a Kun házaspár otthonául is szolgált. Egészségi állapotuk romlása idővel nem tette lehetővé, hogy ők fogadják a látogatókat, de további adományaikkal hozzájárultak a gyűjtemény folyamatos fejlődéséhez.
Kun Zsigmond 2000. január 2-án bekövetkezett halálakor közel 1100 műtárgyból állt gyűjteménye. Több épületfelújítást, átrendezést ért meg a kiállítás Óbudán. 2010 júliusában a hagyaték szülővárosába, Mezőtúrra költözött, olvasható az Óbudai Múzeum honlapján.
Kun Zsigmond - az elmúlt évszázad egyik nagy magyar polihisztora, művészetbarát és -művelő, író, költő volt. A Nyugat körének és főleg Móricz Zsigmodnak jó barátja. Móricz állítólag tőle hallotta az Úri muri alaptörténetét. Kun Zsigmond szenvedélyes gyűjtője, mentője volt a magyar népi kultúra tárgyainak - 2000 január 2-án hunyt el, életének 107. évében.
A Túri Fazekasmúzeum már leltárba vette a gyűjtemény összes darabját, szőtteseket, kerámiákat, bútorokat, népi használati tárgyakat, s mint a Jász-Nagykun megyei Új Néplap írja, az egyeztetések eredményeként hamarosan a mezőtúri múzeum tulajdonába kerülhet a teljes anyag.