Megmenekült a József Attila Színház
"A társulatos forma fenntartása a József Attila Színház megmaradásának garanciája, amelynek érdekében januárban Tarlós István főpolgármester úrnak felajánlottam lemondásomat a színház igazgatói posztjáról. Március végén egy gazdaságilag és szakmailag sikeres nyolc hónapos időszak után úgy távozom a színház éléről, hogy az előző időszakból örökölt adósság kétharmadát sikerült visszafizetünk és a jegybevételt 30 százalékkal megnövelnünk" – ismerteti Méhes közleményét a 7 óra 7 című színházi portál.
Méhes köszönetet mond mindazon színházi szakmai szervezeteknek, a Magyar Színházi Társaságnak, a Teátrumi Társaságnak, a MASZK Országos Színészegyesületnek, a Fővárosi Színigazgatók Egyesületének, akik józan szakmai érvekkel segítettek meggyőzni a Főváros vezetését, hogy álljanak el a hasznosítási pályázat szándékától. Köszöni a társulat tagjainak, hogy a mögöttük álló rendkívül bizonytalan egy hónapban kiemelkedően magas színvonalon folytatták a munkát, s köszöni a nézőknek, hogy telt házas előadásaink látogatásával kiálltak az 55 éves József Attila Színház megmaradása mellett.
Mint korábban megírtuk, az év elején Csomós Miklós kultúráért felelős főpolgármester-helyettes arra kérte fel a direktort, a következő évadtól ne hosszabbítsa meg a Váci úti színház munkatársainak szerződését.
Méhes László február 3-án kiadott közleménye szerint a direktor felajánlotta lemondását Tarlós István főpolgármesternek, amennyiben a színház garanciát kap a működtetésre, s így a következő évadtól olyan direktor állhatna a teátrum élén, aki minden szempontból bírja a fővárosi önkormányzat bizalmát. Tarlós erre azt mondta, a továbbiakban is szívesen látná Méhest főrendezőként a majdani új igazgató mellett.
Tarlós a megbeszélésen világossá tette, hogy a főváros vezetése nem tervezi a színház bezárását, és a társulat a jövőben is a jelenlegi magas színvonalon működhet tovább.
Csomós Miklós egy későbbi levelét azonban úgy értékelték a József Attila színházban, hogy az a korábbihoz képest egészen eltérő városvezetői szándékot tükröz. A teátrumnak az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint abból, hogy igazgatói pályázat helyett színházi célra történő hasznosítási pályázatot írnak ki, az következik, hogy a József Attila Színház megszűnik létezni mint önálló alkotóközösség, a társulatot pedig feloszlatják.