Megázunk: legenda csak egy van, erőltetett és görcsös
Hagyjuk már.
Nem lehetne kicsit szerényebben? Miért muszáj mániázni? Nem elég, hogy valaki jól énekel? Egyáltalán: kinek a mániája ma ez az egész, már azokon kívül, akik a műsorért és annak kapcsolódó termékeiért húznak nagy lét? Nem volna egyszerűbb és őszintébb azt mondani: elpöntyögünk itt esténként egy félórácskát Tatár Csillával a Megasztár ürügyén, de csakis azért ővele, mert a folyóson sajnos épp nem volt alkalmasabb lézengő képernyős, akit berángathattunk volna, és most már úgyis mindegy, nyomjuk akkor végig.
A kérdés: álkérdés. Nyilván azért van szükség ilyen szatellitműsorokra, hogy egyrészt ún. életérzést kölcsönözzenek a Megasztárnak, másrészt pedig, hogy néhány lépéssel a konkurens csatorna konkurens tehetségkutatója előtt járjanak. Napi krónika, a szerkesztők ujjbegyei az események ütőerén. Az mondjuk már nem álkérdés, mi közünk van ahhoz, hogy Szíj Melinda, akiből a TV 2 Susan Boyle-t készül csinálni éppen, szóval, hogy Szíj Melinda elhagyta szerelmét, de döntése nem végleges, továbbá, hogy Genya barátnője féltékeny nagyon, valamint hogy a két pubertás kisgáré most összebarátkozott-e vagy sem. Úgy igazán. Ki a jobb pasi, Gusztos Bence vagy Szeleczki Dávid? Írjátok meg SMS-ben.
Biztosan lehetne ezt akár jól is csinálni. És az is valószínű, hogy nem Tatár Csilla a leggyengébb láncszem a Megamániában, noha olyan nagyon frappáns kérdést eddig még nem hallottunk tőle.
A legrosszabb az izzadságszag, a keresettség, az erőltetés, a görcsösség, a rossz inzertek és az idegesítő stroboszkóp. A TV 2 ikeásat játszva, skrupulus nélkül tegezi a nézőt, ami csak azért esik rosszul, mert nem ad hozzá hot dogot egy százasért, se nappalibútort, kicsit többért.
Messze híres jóindulatunk okán most eltekintünk attól a gondolatkísérlettől, hogy a csatorna bizalmaskodni próbál. Ehelyett inkább azt gondoljuk, így akarják közelebb hozni ezt a magyarflitteres világot a b. nézőhöz, illetve praktikusan a tinédzserekhez, hiszen úgy néz ki, őket célozza meg az új műsor. Mert ki a bánat hívná fel az említett Gusztos Bencét telefonon (ilyet is lehet), már leszámítva aput meg a kistesót - na, és a kislányokat!?
Az SMS-csíkra érkező üzenetek is a tiniműsor-teóriát támasztják alá, hangvételüket tekintve mármint. Ami viszont jó hír lehet Hoffmann Rózsának: ezek az üzenetek messze jobb helyesírással keltek, mint amilyeneket Joshi Bharat műsorába posztolt egykor a Nagy Kozmikus Nézőhömpöly. El lehet tenni a nemzeti sniccert, az ütőerek fellélegezhetnek.