Számítógép a családban

A múlt év májusában az ELTE Társadalomtudományi Karának Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács Irodája megbízásából, a Szonda Ipsos felmérést készített az internettel gyakori kapcsolatban lévő fiatalok és felnőttek ezerfős mintáján arról, hogy mire használják a számítógépet.

A válaszok alapján látható, hogy a szövegírást leszámítva, a többség passzív szerepben hasznosítja ezt az eszközt. Minden második megkérdezett a felsorolt hét passzív számítógép-használati tevékenység közül legalább hatot végzett a kérdezés előtti egy hónapban. Kisebbségben vannak azok, akik aktív módon hasznosítják a számítógépet. A megkérdezettekből 56% azok aránya, akik a felsorolt aktív számítógép-használati tevékenységek közül maximum kettőt végeztek. A megkérdezettek mintegy 14%-a nem jelölt meg aktív számítógép-használati tevékenységet.

Az aktív és a passzív számítógép-használati mód szerint a válaszadók három nagyobb csoportja különíthető el. A legnépesebb csoportba (40%) azok tartoznak, akik sok paszszív számítógép-használati tevékenységről számolnak be, de az aktív használattól tartózkodnak. A csoport tagjai átlagosan 33 évesek, 80%-uk városokban él, és a csoport minden ötödik tagja budapesti. A második csoport (33%) tagjai körében egyaránt ritka a passzív és aktív számítógép-használati mód. A csoport tagjai átlagosan 40 évesek, s e csoport minden negyedik tagja városokban él. A harmadik csoportba (27%) azok tartoznak, akik számítógép-használata a lehető legszélesebb skálán mozog; sokféle passzív és sokféle aktív számítógép-használati tevékenységet végeznek. Életkorukat tekintve ők a legfiatalabbak (29 év), és közel 85%-uk városokban él.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.