Terített lapokkal
Minden harmadik internetező játszik legalább havi rendszerességgel valamilyen kártyajátékot, közülük a nők aktívabbak a férfiaknál, a községekben élők a városokban élőknél. A jelentős kisebbség (44 százalék) arra a kérdésre, hogy "Milyen kártyajátékot szokott játszani?" azt a választ adta, hogy semmilyen ilyen jellegű játékot sem játszik. Az igenlően válaszolók többsége (50 százalék) römizik. Őket követik a pókert előnyben részesítők (43 százalék). Az ulti, a hagyományos, magyar populáris kártyakultúra játéka, látványosan visszaszorult. A megkérdezetteknek mindössze 13 százaléka említette, hogy ezt játssza. Igaz, nem sokkal ugyan, de még a kanaszta is megelőzi az ultit (15 százalék). A hagyományosan "úri" passziónak minősülő bridzs csupán 3 százalék körében népszerű. A nők gyakrabban römiznek, kanasztáznak és bridzselnek, míg a férfiaknál a póker és az ulti népszerűbb.
A kártyajátékokat inkább értelmezhetjük sporttevékenységként, a csapatjátékokban való részvételnek, mint szerencsejátéknak. Minél gyakrabban sportol valaki, annál nagyobb valószínűséggel játszik valamilyen kártyajátékot. A pókert játszók között a futball és a kerékpározás, a römizők és a kanasztázók között a kerékpározás és a kirándulás, az ultijátékosok között a kirándulás és a foci, a bridzselők esetében a kirándulás és a kerékpározás a legkedveltebb sporttevékenység.
Az olyan egyéni sportok, mint a futás és a tenisz a bridzsjátékosokon kívül minden kártyajátékot játszó esetében a legkevésbé kedvelt sporttevékenységek közé tartoznak. Ebből adódik, hogy a bridzselőkön kívül minden kártyajátékot játszó véleménye szerint a sportesemények látogatása a kultúra részét képezi, és - a pókerjátékosokon kívül - a természetjárást is a kultúrához sorolják az internetező kártyajátékosok.