Lepkeház a Ludovikánál
Tajvan, ez a vulkanikus eredetű sziget sokáig az ázsiai földrészhez, közelebbről Kínához csatlakozott, délkeleti része viszont a trópusi, Fülöp-szigeteki tektonikus lemezhez kapcsolódik. Háromezer méternél is magasabb hegyláncokkal tagolt felszínén különleges élővilág alakult ki, amely a japán szigetvilággal, a kontinentális Ázsiával és a trópusi-szubtrópusi Délkelet-Ázsiával (a Himalájával) mutat rokonságot, de Tajvanon - régóta tartó elszigeteltsége okán - sok a bennszülött, csak ott élő növény- és állatfaj is. A terület kiváló példája annak, hogy a különböző geológiai múltú és földrajzi környezetű régiók miként hatnak egymásra, hogyan hoznak létre egy egyedi, ugyanakkor az evolúciós és élőlényföldrajzi folyamatokról rengeteget eláruló élővilágot.
A Magyar Természettudományi Múzeum munkatársai az elmúlt tizenöt évben többször szerveztek tudományos gyűjtőutat Tajvanra, ahol új gerinctelen és emlős fajokat találtak és írtak le. Ennek köszönhetően hatalmas és értékes anyag gyűlt össze, amellyel - most először - a publikum is megismerkedhet.
A gyűjtött tárgyakból, fotódokumentációkból álló tárlat fő látványossága a lepkeház lesz, amely a szigetről származó élő lepkéket mutat be. A lepkebábokat a tajpeji állatkert ajánlotta fel.
A kiállítás április 30-ig látogatható.