Szeretik a vad képeket
Büszkén meséli Mezei, hogy mind több visszajelzést kap: akik először talán furcsán néztek a képekre, mára megszerették azokat, és a művészekre is kedves ismerősökként tekintenek. Ezzel bizonyított a 2007 májusában megnyílt, Falk Miksa utcai galéria is, amely - mint a tulajdonos fogalmaz - ennek ellenére nem kanonizálódott.
A csapat legfiatalabb tagja a húszéves Konrád Áron, aki főként figurális képeket fest. Igazi street art művész Kovács Budha Tamás, aki szakít az eddigi festészeti hagyományokkal. Tábori András szintén előszeretettel használja a street art forma- és színvilágát. Pintér Gábor követi ugyan a tradíciókat, de huszonöt évesen rendkívüli frissességgel alkot.
Bár a művészek fiatalok, a galéria "törzsvásárlói" nem a huszonévesek közül kerülnek ki: az átlagvevő inkább negyven és hatvan év közötti. Mint minden kiállítás, a mostani is arra törekszik, hogy növelje a festők és a Stereo Gallery ismertségét. Mezei Tamás hozzáteszi, hogy az idén katalógust és monográfiát is készítenek néhány művészüknek.
Akkor kezdett egyébként képeket gyűjteni Mezei, amikor egy graffitikellékeket árusító bolt tulajdonosa lett. Hetvenegy graffitis képet halmozott fel, és úgy határozott, hogy ebből már önálló galériát hoz létre; óriási szerencsének nevezi, hogy a budapesti galériás negyedben talált kiadó helyet. A fiatal művészek bemutatása magától értetődött: tehetséges pályakezdők alkották a korábban összegyűjtött hetvenegy képet is, ráadásul mindenki a saját kortársaival találja meg legkönnyebben a közös nyelvet - és így volt ezzel a Stereo Gallery tulajdonosa is.