George Lucas
1971-ben a San Franciscó-i American Zoetrope produkciós stúdió és egy régi barát, Francis Ford Coppola, executive producer segítségével Lucas a kisfilmjéből elkészítette első mozifilmjét THX 1138 címen. Későbbi filmje, a kis költségvetéssel készült American Graffiti (1973) korának legsikeresebb filmjévé vált.
Azonban Lucas harmadik filmje - az 1977-ben készült Csillagok háborúja - volt az, ami mindent megváltoztatott. A Csillagok háborúja megtévesztően egyszerű morális mese a jó és a rossz harcáról, különböző egzotikus bolygókon és bizarr szereplőkkel, így méltán vált világhírűvé.
Ezt követték nagy sikerfilmjei, amelyek közül az első volt a Csillagok háborúja folytatása, A Birodalom visszavág 1980-ban, és A Jedi visszatér 1983-ban. 1981-ben Lucas megalkotta a klasszikus Indiana Jones-kalandfilmsorozatot, amelynek minden része kasszasiker lett, valamint Az ifjú Indiana Jones kalandjai című televíziós sorozatot, amely 12 Emmy-díjat nyert.
A nyolcvanas évek során Lucas számos filmet vitt sikerre, pl. Willow; Tucker; The Man and His Dream; Mishima, és hozzájárult a felejthetetlen Disney témapark látványosságainak létrehozásához. Az animációs filmekért lelkesedő Lucas executive producerként vett részt két, egymástól teljesen eltérő animációs film - Twice Upon a Time (1983) és Őslények országa (The Land Before Time) (1988) - elkészítésében is.
Lucas 1999-ben tért vissza a rendezéshez a Csillagok háborúja I. epizódjával (Baljós árnyak - The Phantom Menace), ezt követte 2002-ben a Csillagok háborúja II. epizódja (A klónok támadása - Attack of the Clones) és a Csillagok háborúja III. epizódja (A Sithek bosszúja - Revenge of the Sith), amely 2005 legnagyobb kasszasikere volt. Jeff Nathansonnal közösen megírták a 2008-as Indiana Jones és a kristálykoponya királysága történetét, amelynek készítésében Lucas szintén executive producerként vett részt.