Aktív támogatandókat vár a Telekom

Kevesebb helyre, de többet - így szól a Magyar Telekom épp megújuló támogatáspolitikája. A jövőben koncentráltan és inkább nagyobb összeggel adja a cég a támogatásokat: leginkább az egészségügy, az oktatás és a fenntarthatóság érdekében adakozik majd a nagyvállalat.

Aktív és ötletes szervezetek, amelyek elsősorban az egyenlőtlenségek kiegyenlítésén, a hátrányok leküzdésén dolgoznak, lehetőleg az egészségügy, az oktatás, vagy a fenntarthatóság területén. Ez az ideális keverék, amikor a Magyar Telekom Nyrt. a támogatásairól dönt. Ha a támogatottak minél többet kerülnek a nyilvánosság elé, az mindkét fél sikerének a kulcsa. A valódi partnerség az, ami mindkét félnek jó.

- A legeredményesebb programok mindig nagyon kreatívak voltak - mondja Kapitány Zoltán, a cég márkamenedzsmentjének online kommunikációs osztályvezetője. - Az adományvonalunk például hét éve működik, s olyannyira jó ötletnek bizonyult, hogy már le is akarták másolni. Ott is rettentően fontos, hogy az éppen kiválasztott szervezet, amely két hónapig szabadon gyűjtheti a hívásokat, illetve azok ellenértékét, mennyire aktív. Elengedhetetlen az ő munkájuk is, azok tudnak, tudtak eddig is sok pénzt összeszedni, akik maguk is energiát, időt és munkát fektettek az ügybe, nemcsak tárt karokkal várták, fogadták a támogatást.

Az egyik legötletesebb kampányt egyébként Down-kóros gyerekeket támogató alapítvány csinálta, a gyűjtés népszerűsítésére utcaszínházat szerveztek. Hihetetlen sikerük volt, nem is sok pénzből, de hatalmas kreativitással sikerült valóban kivívni az emberek figyelmét. Ez is a legfőbb cél - mondja a vezető, aki szerint jó példa erre az a szervezet is, amelyik most két pályázatukon is indult, s el is nyerte mindkettőt.

- A Periféria Alapítvány úgynevezett Külvárosi Tankör programjára kapott támogatást, amellyel a felzárkóztatásra szerveződött iskola fennmaradását biztosíthatják. Itt olyan nehéz családi körülmények között élő fiatalok folytathatják középiskolai tanulmányaikat, akik egyébként a hagyományos oktatási rendszerben nem tudnak megfelelni a velük szemben támasztott követelményeknek. A civil szervezet másik, úgynevezett Drótszamár programja elfoglaltságot ad ezeknek a fiataloknak.

Az osztályvezető szerint példátlan az, hogy egy szervezet két programjára is támogatást kaphatott, de egyúttal azt is jelzi, hogy mi lehet esetleg a jövőben a hosszú távú, partneri együttműködés lényege.

Bár a Magyar Telekom évente több mint százmilliós keretet oszt szét a rászorulók között, sokszor szívesebben segít technikai támogatással, illetve tárgyi adományokkal. Jó példa erre az a tavaly a Cisco Systemsszel közösen megvalósított programjuk, amelynek keretében kitelepített korszerű info-kommunikációs eszközökkel látták el a Bethesda kórházat. Ez ugyan nem készpénz, viszont olyan költségektől kímélte meg az intézményt, amit amúgy ki kellett volna fizetnie.

A társaság épp átalakuló támogatáspolitikája a jövőben inkább kevesebb helyre osztja majd szét a pénzt, leginkább az egészségügy, az oktatás és a fenntarthatóság témájára fókuszálva. Megújuló társadalmi felelősségvállalási tevékenységükkel arra is szeretnék ráirányítani a figyelmet, hogyan segíthetik az innovatív technológiák a társadalmi problémák megoldását, a valódi esélyegyenlőség megteremtését.

A Magyar Telekomnál a fogyatékosság nem jelent hátrányt, hiszen ha az egyéb követelményeknek megfelel a pályázó, akkor ugyanolyan esélye van megkapni az állást, mint egy nem fogyatékkal élőnek. Itt jelenleg is 26 megváltozott munkaképességű embert foglalkoztatnak, egy hallássérült kolléga például vezetőként dolgozik a nagyvállalatnál.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.