Az etikus sajtó és a válság
Ez annál is felháborítóbb, mert számos vállalat nyereséges, de a pénzt nem a jövő számára fontos fejlesztésekre fordítják, hanem szétosztják a részvényesek között. Aidan White, a szervezet főtitkára a pluralizmus védelmének fontosságát emelte ki és az állami segítsége növelését sürgette. Hozzátette, hogy szerencsére akadnak intelligens, hosszú távra tervező tulajdonosok is, akik hajlandók párbeszédet folytatni a sajtómunkásokkal.
A sajtótájékoztatón jelen lévő francia sajtó-szakszervezeti vezetők kétlelkűen nyilatkoztak a sajtó jövőjéről szóló fórumról, amelyet egyébként Nicolas Sarkozy köztársasági elnök kezdeményezésére indítottak be. Egyrészt örömüket fejezték ki, hogy a politikai döntéshozók is fontosnak ítélték a témát, másrészt viszont szomorúan tapasztalták, hogy már számos résztvevő otthagyta a megbeszéléseket, mert nem fejthették ki elképzeléseiket. White külön szólt az újságírók biztonságának a problémájáról is, és jelezte, hogy tavaly 170 újságírót gyilkoltak meg hivatásának teljesítése közben.
A Népszabadság kérdésére válaszolva a főtitkár elmondta, hogy átmeneti jelenségnek gondolja az ingyenes lapok sikerét. Sokkal fontosabb feladat szerinte az internetes és a nyomtatott sajtó konvergenciájának elősegítése. Ez utóbbira jó példa a The Guardian átszervezése, ahol a közelmúltban egyesítették a netes és a papírkiadás szerkesztőségét.