Zagolni szabad?
A budavári könyvünnepet a szervezők általában is olyan seregszemlének szánják, ahol főként a kis kiadók, egy-egy szakterületre koncentráló könyves műhelyek mutathatják be köteteiket. Olyan könyveket ismerhetnek meg az olvasók a Szentháromság téren felállított pavilonokban, amelyek a nagy könyváruházakba csak elvétve jutnak el. Bakó Annamária két kötetet említ ízelítőül ezek közül: gróf Nádasdy Borbála önéletrajzi írását Zagolni szabad? címmel a szlovákiai Méry Ratio kiadó jelentette meg (a mű címe a szerző gyermekszájkiszólását idézi). A kötet huszadik századi történelmünk izgalmas és tanulságos látlelete egy történelmi főrendi család tagjától.
Legalább ilyen érdekfeszítő korfoglalat az a könyv, amely Koller Edit feljegyzéseit tartalmazza (Napló-töredelmek, Vadló Kiadó): a neves várbéli galériás, Koller György özvegye a rendszerváltás előtti időszak kulturális-szellemi-politikai életének sok jeles személyiségét látta vendégül házukban.
A könyvünnep megnyitója péntek délután 16 órakor lesz, ekkortól látható az a kamarakiállítás, amely a debreceni illetőségű református lelkész és költő, dr. Ötvös László Bibliagyűjteményét mutatja be. A 100 éves Nyugat emlékének és szellemének szentelt vasárnapon délután ingyenes, folyamatos filmvetítésen a Magyar Kultúra Alapítvány székházában portréfilmeket láthatnak az érdeklődők a Nyugat legendás szerzőiről. A Mátyás-templom előtt felállított színpadon pedig író-olvasó találkozók, könyvbemutatók, műsorok, hangversenyek, gyermekszínházi előadások követik egymást.