Három jobb autó ára: ennyi jut idén Budapest műemléki keretébe
Szeneczey Balázs főpolgármester-helyettes 29 igen szavazattal, egyhangúlag elfogadott előterjesztése szerint a műemléki keret célja a Budapest városképét meghatározó épített értékek megmentése, azok felújítása, restaurálásának segítése. Kiemelt cél az eredeti részek felújítása, restaurálása, visszaállítása.
Annak érdekében, hogy a műemléki keret minél intenzívebben szolgálhassa a műemléki értékek megőrzését, a pályázat elbírálása során előnyt élveznek azok a pályázók, akik műemléki védettségű épület vagy műemléki jelentőségű területen álló épület közterületről látható homlokzati épületdíszeinek, kapuzatainak felújításához vagy közintézmények nagyközönség számára is látogatható tereiben lévő belsőépítészeti, iparművészeti, képzőművészeti értékeinek felújításához kérnek támogatást, és akik a tervezett munkák elvégzéséhez önerővel rendelkeznek, nem kizárva ezzel a helyi védelem alatt álló vagy eddig még védelemben nem részesült építészeti értékek felújításának támogatási lehetőségét - áll az előterjesztésben.
A pályázatokat 2014. január 3-ig kell postán beküldeni a Főpolgármesteri Hivatal Városépítési Főosztályának címezve vagy személyesen benyújtani a Főpolgármesteri Hivatal Ügyfélszolgálati Irodáján.
Szintén egyhangúlag fogadta el a közgyűlés Csomós Miklós főpolgármester-helyettesnek a Budapesti Művelődési Központ igazgatói pályázatával kapcsolatos előterjesztését. A Fővárosi Közgyűlés a Budapesti Művelődési Központ igazgatói álláshelyére - a vezetői megbízás lejárta miatt - pályázatot írt ki, melyre az augusztus 15-i határidőre csak Bordás István, a Sárospataki Idegenforgalmi Információs Nonprofit Kft. informatikai vezetője adta be pályázatát.
A szakmai bíráló bizottság augusztus 21-i ülésén véleményezte a beérkezett pályázatot, és Bordás István személyes meghallgatása, valamint benyújtott pályázata alapján öt nem és egy igen szavazati aránnyal nem támogatta annak elfogadását.
A bizottság a pályázó kétségtelen szakmai felkészültsége, meggyőző emberi kvalitásai ellenére úgy ítélte meg, hogy a pályázat speciális, budapesti helyzetre vonatkozó fejlesztési céljai hiányoznak, és javasolták az intézmény presztízsének megfelelően új pályázat kiírását.
Ennek megfelelően Csomós Miklós az igazgatói pályázat eredménytelenné nyilvánítását, és új pályázat kiírását javasolta. A Fővárosi Közgyűlés az előterjesztés elfogadásával együtt úgy döntött, hogy felkéri a főpolgármestert, az új pályázati felhívást a soron következő ülésére terjessze elő.