Hangszersimogatás a MüPában
A kiállítás szervezői szerencsére a nagy magyar hangszerkészítő elődök munkásságáról sem feledkeztek, hiszen abban bíznak, hogy „az egykoron világhírű hangszerészeink újra visszakerülnek a zenei köztudatba.“
A MüPa Zászlóterében a vonósok, a historikus és népi hangszerek, a Fesztiválszínház előtti térben a fúvósok, az „oszloptérben“ pedig a zongorák, hárfák, orgonák és a lantcsembaló látható. A hangszerek egy része egyébként cserélődik a kiállítás időtartama alatt, s további plusz, hogy két monitor segítségével hangszertörténeti dokumentumokat böngészhetnek az érdeklődők.
Október 15-én szombaton kivételes programoknak ad helyet a MüPa a kiállításhoz kapcsolódva. Délelőtt tíztől gyermekprogramokkal és nyitott műhelyekkel várják a hangszerészek a srácokat, lesz hangszersimogató és bütykölde is. Egykor a Liszt Ferenc Zeneakadémia Hangszerkészítő Iskolájának bemutatkozó, ismeretterjesztő előadása várja a kíváncsiakat, kettőkor pedig Dr. Pap János egyetemi docens tart zenei akusztikus előadást „Nyitott kérdések és a gitár“ címmel.
Ezt követően Mezei János ezüstkoszorús hegedűkészítő beszél majd, s hogy miről? Iparról, művészetről, modernitásról - avagy a skizofrén hegedűről. Délután négytől a céhrendszer múltjával és jelenével ismerkedhetünk meg Nádaskuti Gábor hangszerkészítő mester, a Fúvós Hangszerész Céh elnökének jóvoltából. Ezután kerekasztal-beszélgetés következik a témáról Hangszerkészítők Szövetsége, Hanosz, Zeneiskolák Szövetsége, Hangszerészképző Iskola képviselőinek részvételével.
A Magyar Hangszertörténet – Liszttől napjainkig című kiállítás október 22-ig látható.