Galla bár lenne súlylökő
"Valójában nem a régi együttes tagjai lépnek fel, hanem fiatal zenészek fognak játszani mellettem. Inkább Galla-koncertnek mondanám, mert bár a műsoron szerepelnek régi GM49-dalok, a többi szám az elmúlt 25 évben általam írt szerzemény, plusz egy világsláger, mert ha valaki kiáll a közönség elé, akkor minimum egy ilyet be kell mutatnia" - közölte a zenészből lett humorista a december 23-iki koncertről, amelyet a fővárosi Szeparé Bisztróban tartanak.
Galla Miklós nem árulta el, melyik világslágert adják majd elő, csak annyit mondott, hogy az eredeti dalt tréfás magyar szöveggel látta el.
Az abszurd humor magyarországi meghonosítója kitért arra, hogy nem vetődött fel a régi társakkal való közös zenélés esetleges megszervezése, ezt sok minden nehezítené. Például az, hogy Borza Attila, aki 1981 és 1983 között a GM49 dobosa volt, Norvégiában él. Galla Miklós szerint jobb megoldásnak tűnt mai klubokban gyakorlott zenészekkel fellépni, így talált a Mocsok 1 Kölykök nevű csapat tagjaira, akiket egy gitáros egészít ki.
"Eddig egyszer próbáltunk, az jó volt, mondtam is nekik, hogy így tovább. Ők CD-ről megtanulják a dalaimat és majd néhány próbán összesimítjuk" - tette hozzá.
December 23-án a GM49 comeback koncerten elhangzik majd minden nagy régi sláger, így a Brékó, brékó!, a Kötöde, a Bélát itt ne keressék, a Bár lennék súlylökő és az Erdőbe nem megyek.
A GM49 1981-ben alakult és öt éven át létezett, zenéjüket az akkor feltűnő újhullámos stílusba lehetett sorolni (a ska zene meghatározó hatással volt rájuk), szövegeik szokatlanul ironikusak, abszurdak voltak. Klasszikus felállásukban Galla Miklós (ének, gitár) és Borza Attila (dob) mellett Deák Gábor szaxofonozott, Horváth Csaba pedig basszusgitározott. Néhány kislemez mellett csupán egyetlen albumuk jelenhetett meg, az 1985-ös Digitális majális azonban már egy egészen más irányba mutató, a modern technikáról szóló - nem túl átütő - szintetizátor-zene volt.
"Próbáltunk sikeresek lenni, de a zenekart jellemző fanyar szövegek nem szerepelhettek volna nagylemezen, azt nem tartották volna elég eladhatónak. A Digitális majálison már nem a GM49 eredeti felállása szerepelt, rajtam kívül ugyanis Gay Tamás játszott, valamint Gérard néven Bardóczy Attila színész, musicalénekes. A megszületett elektronikus poplemezt nem mi minősítettük gyereklemeznek, az a lemezgyár ötlete volt" - idézte fel Galla Miklós.
Mint mondta, később nemcsak a L,art pour l,art és a Holló Színház abszurd humor-formációkban voltak zenés számai, hanem jelenleg is, a Mikroszkóp Színpadon műsoron lévő Paprikás rumli című kabaréjában. Beszélt arról is, hogy a közelmúltban jelent meg első szerzői lemeze, a Pa-Dö-Dő Csomagot kaptam című CD-je, és erre nemcsak dalokat komponált, hanem három számban gitározik, valamint zenei "tótumfaktum" is volt.
"Műsoraimban mindig énekelek, de a zenei alap CD-ről szól. Huszonöt éve fordult elő utoljára, hogy élő zenekarral léptem fel. Biztos, hogy a mostani dolog sokkal profibb lesz, mint anno a GM49, mert egyrészt a mai fiatalok ügyesebbek, másrészt a technika rengeteget fejlődött azóta" - jegyezte meg. Megemlítette, hogy tavaly, amikor 49 éves volt, kitalálta, lehetne GM Tényleg 49 néven fellépni, de ez most már nem aktuális, mert azóta egy évvel idősebb lett.
Galla Miklós az MTI-nek azt mondta, most több fellépésük is lesz és elmennek játszani azokba a klubokba, ahová hívják őket.
"Sajnos napjainkra a lemezpiac igen elsoványodott Magyarországon, kérdés, hogy attól, ha a produkció a klubokban sikeres lesz, érdemes-e kiadni egy albumot. Nos, én kilincselni nem fogok ennek érdekében, de ha igény mutatkozik, állok elébe" - szögezte le.
A humorista a Mikroszkóp Színpad mellett jelenleg a Karinthy Színház A Napsugár fiúk című darabjában is szerepel Koltai Róberttel, és folytatja a zsűrizést a köztévé stand up comedy vetélkedőjében.