Felújították az Iparművészeti Múzeum bejáratát
Az Iparművészeti Múzeum Lechner Ödön és Pártos Gyula tervei alapján épült. Ünnepélyes felavatására 1896 októberében került sor, a millenniumi rendezvénysorozat záróeseményeként.
Az épület az elmúlt 100 éves időszak alatt funkciójának megfelelően működött, ám a városi környezettel járó légköri és egyéb károsító hatások, valamint a korábbi felújítások során végzett nem megfelelő javítások erősen lerontották a páratlan szépségű és kivitelében egyedülálló Zsolnay pirogránit épületdíszítő elemek megjelenését.
A most befejeződött restaurálás célja a főbejárati előcsarnok Zsolnay díszburkolatainak helyreállítása volt.
Az előcsarnok belső falait pirogránit keretbe foglalt, bíbor lüszteres bevonatú eozin mázas pirogránit csempék díszítik. A speciális mázbevonat egy különleges fajtája a Zsolnay-féle eozin máznak, amelyet a honfoglalás 1000. évfordulójának tiszteletére „millenniumi technikának" nevezett el Zsolnay Vilmos és dr. Wartha Vince kémikus, műegyetemi tanár. A csempéken létrehozott máz különlegessége abban rejlik, hogy kettejük közös kísérletező és kutatómunkájával sikerült újraalkotni 1892-96 között a híres gubbiói mester, Giorgio Andreoli mázának specialitását, a fényvisszaverődéssel bíbor színekben játszó lüszter bevonatot.
A „lüszterezett" díszburkolatok különlegessége a fent leírtakból jól érzékelhető. A mikronnyi vastagságú bíborlüszter díszítés különösen érzékeny, így ezek kezelését nagy körültekintéssel kell végezni, mivel a legkisebb mechanikai hatásra visszafordíthatatlan károsodások keletkezhetnek.