Fél napig a mozgáskorlátozottaké a Szépművészeti

Mint köszöntő beszédében Baán László, a múzeum főigazgatója emlékeztetett, az intézmény immár hagyományosan tart külön tárlatvezetéseket a fogyatékkal élők számára.

Tárlatvezetést tart a Szépművészeti Múzeum munkatársa mozgáskorlátozottaknak a Botticellitől Tizianóig című időszaki kiállításon
Budapest, 2010. január 18. Tárlatvezetést tart a Szépművészeti Múzeum munkatársa mozgáskorlátozottaknak a Botticellitől Tizianóig című időszaki kiállításon. MTI Fotó: Beliczay László

A Botticellitől Tizianóig "talán a Szépművészeti valaha volt legszebb kiállítása" - vélekedett a főigazgató, hozzátéve: a nagyszabású tárlat a világ több mint 50 múzeumából 80 mester 130 alkotását vonultatja fel, bemutatva "az élet szeretetének, az élet igenlésének korszaka", azaz a reneszánsz festészetének két évszázadát.

Baán László megjegyezte, a február 14-ig látogatható kiállítást eddig több mint 130 ezren tekintették meg.
A rendkívüli látogatás szervezőjeként Kiss Péter társadalompolitikai miniszter köszöntötte a mozgáskorlátozottak civil szervezeteinek mintegy 170 képviselőjét, elmondása szerint immár ötödik alkalommal.

A Szépművészeti Múzeum épülete már akadálymentesen megközelíthető - emelte ki a tárcavezető -, "de hogy mindaz, ami a fizikai akadálymentesítés területén az országban történt és történik, valóban a nagyközönség javát szolgálja, ahhoz az is kell, hogy az emberek közötti kapcsolatok is akadálymentesek legyenek".

A rendkívüli tárlatvezetésen többek között a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége, a Mozgássérültek Budapesti Egyesülete és a Magyar Paralimpiai Bizottság képviselői vettek részt.
Az itáliai festészet két évszázadának remekműveit bemutató tárlatra többek között a firenzei Uffiziből, a párizsi Louvre-ból, a londoni és a washingtoni National Gallery-ből, a New York-i Metropolitan Museumból és a madridi Pradóból kölcsönzött remekműveket állít ki a Szépművészeti. A címben kiemelt alkotók mellett a tárlaton több mint nyolcvan festő, köztük Leonardo, Giorgione, Raffaello, Perugino, Veronese és Tintoretto alkotásaival találkozhatnak a látogatók.

A kiállítás emblematikus műve a világ egyik leghíresebb és legértékesebb festménye, Leonardo da Vinci Hölgy hermelinnel című alkotása, amelyet a képnek otthont adó krakkói Czartoryski Múzeum mellett Európában csupán olasz múzeumokban láthatott eddig a nagyközönség.

 

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.