Az első elődöntőben lépünk fel az Eurovízión
Magyarország május 6-án Albániával, Örményországgal, Azerbajdzsánnal, Belgiummal, Észtországgal, Izlanddal, Lettországgal, Moldovával, Montenegróval, Hollandiával, Portugáliával, Oroszországgal, San Marinóval, Svédországgal és Ukrajnával versenyez a május 10-ei döntőbe jutásért.
Arról, hogy ki képviseli idén Magyarországot, a közmédia eurovíziós válogatóversenye, A Dal című televíziós show-műsorban döntenek, amely január 25-én indul. Az elő- és középdöntők után a február 22-ei döntőben választják ki a dalfesztivál magyar indulóját.
Koppenhágában a május 8-ai elődöntőben Finnország, Grúzia, Görögország, Írország, Izrael, Litvánia, Málta, Macedónia, Norvégia, Ausztria, Lengyelország, Románia, Svájc, Szlovénia és Fehér-Oroszország zenészei és dalai versenyeznek.
Bizonyos országokra vonatkozó döntéseket már a sorsolás előtt meghoztak: a kiemelt Németország például külön kérésére a második elődöntőben szavazati joggal rendelkezik. Izrael is kérte, hogy a május 8-ai második elődöntőben léphessen fel képviselője, május 6-án ugyanis függetlensége napját ünnepli az ország.
A két elődöntőből tíz-tíz dal jut a május 10-ei döntőbe, ahol már ott van a hat kiemelt ország: Németország, Spanyolország, Franciaország, Nagy-Britannia és Olaszország, valamint a házigazda Dánia.
Összesen tehát 37 ország versenyez a 2014-es Eurovíziós Dalfesztiválon. Tavaly még 39 ország vett részt a versenyben, egy évvel korábban, Bakuban pedig még 43.
Az 59. Eurovíziós Dalfesztivált 2014 májusában azért rendezheti Dánia, mert 2013-ban a malmői versenyen Emmelie de Forest dán énekesnő győzött Only Teardrops című dalával.
A dalfesztivált az Európai Műsorszolgáltatók Szövetsége (EBU) 1956 óta rendezi meg, a Magyar Televízió pedig kisebb-nagyobb megszakításokkal 1991 óta közvetíti. A verseny korábbi indulói közül sokan világsztárrá váltak, köztük a svéd ABBA, a brit Cliff Richard, Olivia Newton-John vagy a Shadows, az izraeli Ofra Haza vagy az egykor svájci színekben induló kanadai Céline Dion.