Átadták a Színikritikusok Díját
A legjobb új magyar drámáért járó díjat Székely Csaba Bányavirág című darabja nyerte el, a legjobb rendező pedig Zsótér Sándor lett, aki a Radnóti Színházban a Vágyvillamost állította színpadra.
A legjobb zenés/szórakoztató előadás díját a Mohácsi János rendezte Csárdáskirálynő avagy 1916 nyerte el, ez a székesfehérvári Vörösmarty Színházban volt műsoron az elmúlt évadban. Pintér Béla és Társulata a Kaisers TV Ungarnnal érdemelte ki a legjobb független színházi előadásért járó díjat. A legjobb gyerek- és ifjúsági előadás a Szamár a torony tetején lett, amit a Stúdió K Színház mutatott be Fodor Tamás rendezésében.
Ugyancsak a Vágyvillamoshoz és a Radnótihoz köthető a legjobb női főszereplőnek járó elismerés, amit Kováts Adél kapott. Szintén a Radnóti művésze Fekete Ernő, aki a Protokollban nyújtott alakításáért a legjobb férfi főszereplő díját kapta.
A legjobb női mellékszereplő Stefanovics Angéla lett, ő a Kaisers TV, Ungarnban nyújtott emlékezetes alakítást a kritikusok szerint. A Nemzeti Hamletjében nyújtott alakításáért Rába Roland kapta a legjobb férfi mellékszereplőnek járó díjat.
A legígéretesebb pályakezdő díját Lábodi Ádám kapta a Vörösmarty Színház Csárdáskirálynő avagy 1916 című előadásában nyújtott teljesítményéért.
A legjobb díszlet is a Vágyvillamosé volt - Ambrus Máriát díjazták ezért. A legjobb jelmezeket a szombathelyi Weöres Sándor Színház Szentivánéji Álom című előadásában látták az ítészek, úgyhogy Remete Krisztának adták az elismerést. A legjobb színházi zenét ugyancsak a Szentivánéjiben hallotta a grémium, amely Kovács Mártonnak ítélte oda a díjat.
A Színházi Kritikusok Céhének életműdíját a 98 esztendős Senkálszky Endre színész, rendező, pedagógus, színházigazgató kapta, aki egyébként Európa legidősebb aktív színésze a wikipédia szerint, s aki számos egyéb díj mellett tavaly a Magyar Köztársaság Érdemes Művésze kitüntetést is megkapta.