Asztrotájkép-kiállítás és offline Facebook-park a Pannon Egyetemen

Nyitott laboratóriumok, látványos természettudományi kísérletek, asztrotájkép-kiállítás, és internetmentes Facebook-park várják az érdeklődőket pénteken a Pannon Egyetemen a Kutatók éjszakáján. A programsorozathoz minden évben csatlakoznak a veszprémi mellett az egyetem keszthelyi és a nagykanizsai karai is.

Veszprémben már délután látványos természettudományos kísérletekkel várják a tudományra éhes érdeklődőket, akik láthatnak mindent a lufitöréstől a napelemes kisautókig - mondta Dallos-Bíró Viktória, a Pannon Egyetem sajtóreferense a programokat ismertetve. Hozzátette: már egy háromszáz fős termet megtöltöttek az érdeklődők az előzetes regisztráció alapján.

A hivatalos megnyitót követően a világ éjszakai arcát bemutató asztrotájkép-kiállítás nyílik The World At Night címmel az egyetem B épületének aulájában, amelyen hat kontinens tájainak természeti és építészeti nevezetességeit mutatják be a csillagos égbolttal együtt hangulatos koncert kíséretében rendhagyó tárlatvezetéssel. Este nyolctól Ladányi Tamás tart asztrofotós workshopot: a veszprémfajszi kálváriánál az érdeklődőknek derült idő esetén éjszakai asztrofotós gyakorlati bemutató keretében lehetőségük nyílik csillagászati távcsővel a csillagok, égitestek megfigyelésére.

A Gazdaságtudományi Kar jubileumi játékfesztivállal és offline Facebook-parkkal várja az érdeklődőket, amelynek keretében a természetbe "telepítik" a népszerű közösségi oldalt: így az egyetem mögötti parkban lehet “lájkolni”, megosztani, posztolni, csoportokat alkotni és helyekre bejelentkezni offline és analóg módon, az estét pedig fényfestéssel teszik hangulatosabbá. A Mérnöki Kar junior mérnöki diplomát ad annak, aki betekint a kulisszák mögé az anyagmérnökség, membrántechológia, gépészet, vegyészmérnökség, vagy éppen kémiai és környezettudományok területén.

Az informatikusok éjszakájára látogatóknak a Műszaki Informatikai Karon bemutatják a gépek és kutatások emberi oldalát, és a logisztikai rendszerekről, egészségügyről, nanotechnológiáról, robotokról és titkosírásról is hasznos ismereteket szerezhetnek.

Keszthelyen a Georgikon Kar belvárosba kiköltözött kutatóinak segítségével felfedezhetik az érdeklődők a mikrokozmoszt és az éjszakai állatvilágot. A Nagykanizsai Kampuszon kiderül, hogyan építsünk emberekből telekommunikációs rendszert a gyakorlatban, egészséges-e az egészségügy, mi a horror a romantikában, valamint barangolás indul a Google világába és az innovációba fiatal kutatók vezetésével.

A kérdéseknek és az érdeklődésnek „csak” a csillagok szabnak határt, mindhárom helyszínen minden korosztály találhat kedvére való programot.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.