Változatok megváltóra
Gulyás Gábor a Modem Modern és Kortárs Művészeti Központ igazgatója csütörtöki sajtótájékoztatóján elmondta: szigorú biztonsági intézkedések közepette megérkezett Kanadából Georges Rouault Keresztrefeszítés (1939) című alkotása.
A francia katolikus festő eddig Magyarországon még sosem látott, különleges biztonsági ládába csomagolt, 108,5 centiméterszer 89 centiméteres, üvegből készült kompozícióját a montreali kortárs művészeti múzeum művészettörténészének jelenlétében bontották ki és mutatták be az újságíróknak.
Gulyás Gábor beszámolt arról is, hogy már Debrecenben van Redon Krisztus a kereszten című olajképe, a párizsi Musée D'Orsay tulajdona, az angol Bacon triptichonja a bécsi Essl-gyűjteményből és Szervátiusz Tibor monumentális, Dózsa György alakját ábrázoló négyméteres vörösréz szobra a Magyar Nemzeti Galériából.
A Messiások, avagy A nyugati ember és a megváltás gondolata címmel jövő héten megnyíló tárlatot mintegy kétéves szervezés előzte meg. A kiállításon 81 múzeum és ismert magángyűjtő a messianizmus témaköréhez kapcsolódó modern és kortárs műveit mutatják be a MODEM 1300 négyzetméteres kiállítóterében. A kiállításra több mint 50 külföldi gyűjteményből érkezik anyag, amivel rekordot dönt a cívis város intézménye, ugyanis hazánkban egy kiállításra még sosem kölcsönöztek ennyi külföldi helyről műveket.
A MODEM eddigi legnagyobb vállalkozásának számító tárlaton Picasso, Bacon, Chagall, Warhol, Redon, Rouault, Dali, Munch, Serrano, Munkácsy, Csontváry, Gulácsy, Vajda, Reigl és még számos világhírű alkotó munkái várják a látogatókat augusztus 13-tól december 31-ig.