A "csomagolóművész" Christo hetvenöt éves
A Christo és Jeanne-Claude művészpáros világhírű épületek becsomagolásával lettek világhíresek, műveik monumentalitására jellemző, hogy az előkészületi munkák sokszor évtizedekig eltartottak.
Bulgáriában, Gabrovóban született Christo Dzsavacsev néven. Apja tudós volt, anyja a szófiai Képzőművészeti Főiskola titkárnője. A szófiai Képzőművészeti Főiskolán 1952 és 1956 között tanult, majd a prágai Képzőművészeti Akadémiára került. 1957-ben "megszökött" a kommunista országból, egy megvesztegetett vasutas gyógyszerszállító vonaton juttatta Ausztriába. Bécs után Genf, majd Párizs következett. A francia fővárosban portréfestéssel próbálta fenntartani magát. Híres párjával, későbbi művésztársával (akivel különös módon ugyanazon a napon születtek), 1958-ban találkozott. Ezután már csak Jeanne-Claude-dal dolgozott. Első közös munkájukat Kölnben állították fel. majd a Vasfüggöny című alkotás következett. A hatóságok beleegyezése nélkül, tiltakozásul a berlini fal ellen egy párizsi utcát olajoshordókkal zártak el. Bár Christónak ezzel párhuzamosan egy kiállítása is futott Párizsban, mégis ezzel az "útzárral" irányította magára először a nemzetközi figyelmet. Következő alkotása Sydneyhez köti, ahol a tengerpartot csomagolta be 130 munkás, 9300 négyzetméter szintetikus anyag segítségével 17 ezer munkaóra alatt. Következő alkotásainak számai ennél már csak impozánsabbak. 1972-ben Colorado államban 381 méter széles narancssárga függönyt feszített ki, melynek a Valley Curtain nevet adta. 1976-ban Kalifornia állam északi részén 40 kilométer hosszú, 5,5 méter magas fehér kerítést készített, amely a tengerig tartott. 59 magánbirtokost kellett meggyőzniük, engedélyeket beszerezniük, úgyhogy a projekt lebonyolításához 9 ügyvédet fogadtak fel. A felhasznált anyag mennyisége 200,000 négyzetméter volt. Florida néhány szigetének polipropilénnel történő becsomagolásához 603,850 négyzetméter rózsaszín anyagot vettek igénybe. Az "Esernyő-projektben" Kaliforniában 1760 sárga, Japánban 1340 esernyőt állítottak fel egyidejűleg. 1995-ben valósult meg a Reichstag becsomagolása, melynek engedélyezési procedúrája két évtizedet vett igénybe. A megfagyott vízesést szimbolizáló burkolatra 5 millió ember volt kíváncsi.
Christo 1995-ben Praemium Imperiale-díjat kapott. 2005-ben valósult meg a Kapuk a New York-i Central Parkban.
2009. november 19-én meghalt Jeanne-Claude. Mivel megígérték egymásnak hogy művészetük továbbra is fennmarad, folytatja a közösen elkezdett két tervet. Az egyik az Over The River (A folyón át) elnevezésű, amely az Arkansas folyó Colorado állami szakaszát érinti, valamint a The Mastaba című installáció, amely az Egyesült Arab Emírségekben létesül.