A Maladype egyedülálló támogatói projektet hozott létre

A pályázati és támogatási lehetőségek folyamatos csökkenése miatt veszélybe került 2013 nyarán a Maladype Színház hazai és nemzetközi művészeti tevékenysége, közhasznú munkája, színházi nevelési programsorozata és létezése. Ezért egy évvel ezelőtt, a válságot előnyükre fordítva, értékeik megmentése érdekében – a független színházi területen egyedülálló módon – a Maladype létrehozta a Százan százzal egyért! című rendhagyó támogatói projektjét, amelynek fővédnöke Király Júlia, a Magyar Nemzeti Bank korábbi alelnöke.

A programban a Maladype felkér száz vállalatot, intézményt és magánszemélyt: egyenként irányadóként megjelölt százezer forinttal vagy támogatóik által felvállalható kisebb-nagyobb adománnyal támogassák a színházat. A koncepció innovatív fundraising kultúrája érzékenyen reagál a támogatási keretek szűkülésére, így nagyobb adományok helyett több kisebb támogatásra számít. Mindezért egységesen szólítja meg a kis- és középvállalkozásokat, a nagyvállalati szférát, az intézményeket és a magánszemélyeket. Eddig megközelítőleg ötven hazai és nemzetközi támogató, kis- és középvállalkozás, nagyvállalat és legfőképpen mecénás magánszemély segítette őket.

Az elmúlt évben a Maladype számos, hosszú távon előremutató kapcsolatot alapozott meg vállalati partnereivel. A folyamatosan bővülő együttműködések lehetőséget teremtenek, hogy a színház pártolói köre aktívan részt vegyen a színház hazai és nemzetközi projektjeiben és mindennapi életében. A rendhagyó, közös eseményekben, amelyeknek Balázs Zoltán „Az Aranybogár-módszer" címet adta, kreatív-kommunikációs, analitikai tréninget, és a jövő gazdasági vezetőivel együtt létrehozott workshop koncepciót dolgoztak ki.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.