Magyar dizájner az Emil-előadás hátterében
A színpadi produkcióban a fiatal Emil kalandjait követhetjük a húszas évek veszélyekkel és meglepetésekkel teli éjszakai Berlinjében. A darabban az épített díszletekre nyolc digitális projektor vetíti a nagy német rendező, Fritz Lang expresszionizmusa ihlette stílusban a helyszínek sokaságát, amelynek tervezésével és animálásával a magyar művészt bízták meg. A brit napilapok elismerően írtak a produkció varázslatos és ötletgazdag látványvilágáról.
Balogh Zsolt neve nem cseng újonnan a Angliában. Tavaly robbant be a köztudatba, amikor a 2012-es londoni olimpia emlékezetes nyitóshow-jának pazar videóit tervezte és készítette. Legutóbb pedig a Victoria and Albert Museum nagy David Bowie-kiállításának mozgóképes és hanginstallációit valósította meg.
Balogh Zsolt eleinte egy építészeti látványtervező stúdióban készített CGI-animációkat, 2007-ben jelentkezett az NFTS-re (Nemzeti Film és Televízió Iskola), ahol a hagyományos filmtrükktechnikákat (pirotechnika, prosthetics, modellkészítés stb.) és a digitális effekteket egyaránt oktatták. A diploma megszerzése után nem szerződött el gigaprodukciókhoz, hanem szabadúszóként kezdett el dolgozni. Így kevesebb pénzből és gyorsabban kell dolgoznia, viszont sokkal nagyobb teret kap munkájában a kreativitás és az egyéni stílus. Aminek – úgy látszik – a világhírnevet köszönheti.