Minden este megnyuvasztanak valakit
Az öldöklő tejcsarnok című drámából idéztünk, Tóth Ildikó játszotta Pepita Oféliát a tatabányai Jászai Színházban, Novák Eszter rendezésében. A szerepformálás olyan frenetikus volt, hogy amikor a Szőke Csilla–Bíró Csilla exzanzibáros páros vendéglátó egységet tervezett a VII. kerület szívébe, megkérdezték a szerzőt, Kárpáti Pétert, hogy ő bemenne-e egy olyan helyre – nevezzük kocsmának –, amelyet Pepita Oféliának hívnak. A válasz pozitív volt, ezzel eldőlt hely sorsa.
Elsősorban Rejtő- és kortársirodalom-kedvelő harmincasok, negyvenesek számára nyújt menedéket a kétszintes, sarki objektum, de Nádasdy Ádám nótaestjén a 91 éves látogató is remekül szórakozott. Havonta változó kiállítások, tematikus estek, sok-sok társasjáték, a park közelségének köszönhetően hűvös terasz várja a vendégeket, sőt Ofélia kutyatálat is kikészített friss vízzel.
A drámabeli kocsmárosnőtől citált címünk természetesen nem igaz, itt nem nyúvad meg senki, de az augusztusra tervezett pingpongversenyre nem árt a jó kondi. Tavaly százan vettek részt az eseményen, a nevezés részleteiről a kulturális kocsma Facebook-oldaláról lehet majd tájékozódni. A kocsma vonzerejét a hosszú nyitva tartás is fokozza, alig találni már Budapesten olyan szórakozóhelyet, ahol hajnali négyig maradhat a közönség. Kolosszális, mondaná Kárpáti Oféliája (aki nyomokban tartalmaz mogyorót és Rejtő-féle Pepita Ophéliát is.) Ínyenceknek.
I!
NÉV: Pepita Ofélia
CÍM: Budapest VII., Klauzál tér 5.
INTERNET: facebook.com/PepitaOfeliaBar
NYITVA: terasz: 16–22-ig bent: H.–K.–Sze.: 16–02 Cs.–P.–Szo.: 16-04
ZÁRVA: nyáron vasárnap
SZENVEDÉLYES HALOTT
SZÖVEG: ONGJERTH HANNA
Július 1.
Házsártos felesége elől rejtette forró kályhába kaucsukdarabkáit a 153 éve elhunyt Charles Goodyear, így fedezte föl a vulkanizált gumit.
Július 2.
52 esztendeje repített golyót a fejébe Ernest Miller Hemingway, aki minden – ismert – plátói szerelméhez írt egy-egy regényt.
Július 3.
Sokak szerint nem heroin túladagolás, hanem politikai összeesküvés áldozata lett 42 éve Jim Morrison (ha egyáltalán meghalt).
Július 4.
A 79 éve elhunyt Marie Curie ifjúkori szerelmét, K. Żorawskit idős korában is gyakran látták a kutató varsói szobra előtt üldögélni.
Július 5.
44 éve halt meg Walter Gropius, a Bauhaus-eszme atyja, aki a használhatóság, a modern technika és a művészet szentháromságában hitt.
Július 6.
Csak a 42 éve elhunyt Louis Armstrong halála után derült ki, hogy blö ölt, amikor a függetlenség napjához igazította születésnapját.
Július 7.
Amint fény derült a kokain káros következményeire, a 83 éve elhunyt Arthur C. Doyle fokozatosan leszoktatta róla Sherlock Holmest.