3D kamerák
Kósza ötlet vagy fogyasztói elégedetlenség szüli gyakran a virtuális tárgyakat. David Riesenberg tervezőgrafikus és formatervező például szenvedélyesen fotózik, követi a nagy kameragyártó cégek újításait. Nosztalgiával gondolt a régi filmes gépekre, nem tudott azonosulni a profi tükörreflexes fényképezők vaskos formáival, a kompakt digitális kamerákat viszont ügyetlenül túlbonyolítottnak tartotta. Szabadjára engedte a fantáziáját. Milyen lenne az ideális fényképező, amit hiába remél, és bizonyos benne, hogy nem is ebben az irányban fejlesztenek? De hátha...
NIKON C1
Szeizmológus tengerészként járja a világot Glenn G. Cassim, így kitapasztalta, hogy milyen fényképezőre van szüksége egy világutazónak. Ő a Nikon márkát favorizálja, a C1 formájában illeszkedik a márka arculatához. Kompakt koncepciójában a legfontosabb funkciókat a menü rejtekéből víz- és porálló kapcsolókkal, tárcsákkal és gombokkal kiszervezi a kamera felületére. Masszív markolat teszi teljessé a világjáró, de zsebre rakható Nikont.
CANON AE-D
David szimultánt játszott magával: üzleti szemlélettel dolgozta ki a Canon AE-D-t, aztán a véglegesített termékleírással átült a tervezői székbe, hogy formába öntse. A Canon AE-1 kameráját vette alapul, és erre a platformra épített gondolatban egy digitális, tükör nélküli fényképezőt. A nagy fényerejű x lencsét ugyan optikailag nem dolgozta ki, de méretét és paramétereit több hasonló lencse alapján állapította meg. Az alapmodellen csak LCD-kereső van, de a külső elektronikus keresővel végképp hasonlít negyven évvel ezelőtt gyártott elődjére. Régi vágású, „old school” darab.
I!
HONLAP: www.davidriesenberg.com