MC GyuFa önbizalmat is adagol
Viccesnek és szokatlannak tartja a huszonkét éves fiatalember, hogy felismerik az utcán. Aznap már ketten is megállították, hogy fényképezkedjenek vele, sőt autogramot is kértek. Pedig ő semmit sem változott, amióta bejutott a tehetségkutató műsor elődöntőjébe. Ugyanúgy felkel hajnali fél négykor, hogy elérje a legelső, 4.20-as villamost. Hatkor már ott áll egy nagy nemzetközi gyógyszergyár veresegyházi üzemében, ahol tablettázógépkezelőként dolgozik. Rapje refrénjében is azt énekli: „Ilyen egy tablettázó élete.”
Mert Gyuri a színpadon is az életéről mesél. A rap például egy szerelmi csalódásból jött.Miután tavaly nyáron szakított egy ifjú hölggyel, nem volt kihez verseket írnia. Átváltott a dalszövegekre, és amikor szeptemberben megismert egy másik lányt, neki már dalt írt.
Szerzeményeit sokáig csak a családjának és a barátainak mutatta meg. Áttörést hozott, amikor a munkahelyén megrendezték a céges tehetségkutatót: ezen elsöprő sikert aratott. A kollégái akkor kértek tőle egy tablettázós számot – meg is kapták, de már a tévéképernyőn. Amunkatársai beszélték rá, hogy nevezzen be a Csillag születikbe. Gyuri állítja, nem a kamerák miatt dadogott annyira a bemutatkozáskor. Attól jött zavarba, hogy csupa ismeretlen ember előtt kellettmegszólalnia. A haverokkal „simábban” beszél; ha mégis meggyűlik a baja egy-egy szóval, a srácok hátba vágják, ez mindig segít.
Bár gyerekkorában kilenc éven át epilepsziás volt, a gyógyszeres kezelés megszabadította a betegségétől –a dadogás viszont megmaradt. Anno éppen a tünetre felfigyelő logopédus küldte őt orvoshoz: vizsgálja meg, mert lehet, hogy a fiú epilep sziában szenved.
Farkas Gyuri mára elfogadta önmagát, nem dühös a sorsra. Az ismerősein sem látja, hogy észrevennék a fogyatékosságát. Kapott ugyan rosszindulatú megjegyzéseket (biztosan csak tetteti a dadogást, rájátszik az emberek döbbenetére stb.), ám ezek sem zavarják.
Legfeljebb előadónak, nem pedig művésznek tartja magát. Színpadi neve, az MC GyuFa a Gyurira és a Farkasra utal. A lényeg nem is ez, ő csak annyit szeretne, hogy a nézők néhány percig legyenek boldogabbak. Azt próbálja megmutatni, hogy a rap nyelvezete nem csupán durva és káromkodós, hanem „líraibb” is lehet.
Akkor fedezte fel, hogy erőt tud adni másoknak, amikor a gyógyulása után önkéntesként visszatért az epilepsziástáborba, ahová korábban táborozóként járt. Énekekkel-játékokkal építették fel a beteg gyermekek lelkét, és ez Farkas Gyurit is feltöltötte energiával. A tévés szereplése megint sokaknak lendületet adott. Levelet írt neki egy munka nélküli informatikus, akit tizennégy éves szakmai tapasztalattal sem vesznek fel sehová. Sosem mondják a szemébe, de a dadogása miatt utasítják el. Most megköszönte Gyurinak, hogy újra önbizalmat táplált belé. – Ezért már megérte – vallja a három műszakot nyomó gyógyszergyártó rapper.
A szombati elődöntő hetén ráadásul éjszakás, a pénteki főpróbára úgy megy, hogy csütörtök éjszaka még ott áll a tablettázógép mellett. Bízik benne, a nézők már túl vannak a meglepetésen, hogy dadog. Túl van a meglepetésen ő is: a tévéfelvételen látta magát először dadogni. Különös volt.