Angyalok erdeje
És most teljesen mindegy, hogy melyik tömegáruház nevét írjuk ide, a napokban a fogyasztás szinte valamennyi templomában kiemelt helyen árulják a futófénnyel felturbózott jászolt, a hatalmas, kristálynak tetsző, belülről villogó rénszarvast, a bárgyú Mikulások ból álló fényfüzért, a vicces krampuszt és az aktuális ünnepekhez tartozó megannyi űbergagyi cukiságot. Már hetek óta maximális fordulatszámon működik a tukmálóipar, mely a mértéktelen és meggondolatlan fogyasztásra ösztönöz.
Hajrá, Magyarok, hajrá, Magyarország!
Jobb, ha tudomásul vesszük: noha a Mikulás- és a karácsonyi ünnep nálunk is végérvényesen eltűnt a plázák, az áruhalmok és az idegbaj Bermudaháromszögében, mi, akik a haszontalan tárgyak tologatásától várjuk a szebb életet, decemberben nyúzottan bár, mégis boldogan szökdécselünk üzletről üzletre.
Azért néha meglepődünk egy-egy kicsi szigeten,mint amilyen a Mikulásgyár, amely évek óta gyűjti az ajándékokat a rászorultaknak, és biztosan meglepődünk az Angyalok erdején is, mely a Műcsarnoktól nyúlik tova, és ötszáz nemes ügyet jelképező ötszáz feldíszített karácsonyfával várja azokat, akik ezekért a nemes ügyekért adakozni szeretnének. E sorok írásakor még nem tudjuk, milyen sikerrel, e sorok írásakor még alig valamit tudunk az Angyalok erdejéről, anynyit azért mégis: egy újabb hely, ahol nem kapni lehet, hanem adni, és mostanában már egyre többen tudják, mit jelent ez, lásd még árvíz, vörösiszapkatasztrófa. Divat, és jófejség lett adakozni, ha szabad ezt ilyen egyszerűen.
Decemberben tehát Angyalok erdeje a Felvonulási téren, természetesen programok sokasága: a Palinta Társulat bábelőadása, a Kolompos együttes koncertje, a Bóbita együttes műsora, tánc- és meseszínházak, távol az óriásáruházak ricsajától, a vásárlás küzdelmeitől, a fröccsöntött Mikulásoktól, kicsit közelebb egymáshoz.