Sorban állnak a szponzorok
A múzeum tengerparti oldalán egy gyönyörű park található, telis-tele világhírű alkotók műveivel. Az ezerszínben csillogó tenger fényei, hangjai, Henry Moore, Amerigo Tot és a többiek művei, a természet és a műtárgyak összjátéka leírhatatlan élményt nyújt. A jobbára földszintes kiállítótermeket óriási, a tengerre néző üvegfalakkal látták el, amelyeket jó idő esetén széthúznak, és így az az érzése támad a látogatónak, hogy a képeket, szobrokat az Isten szabad ege alatt látja. Ráadásul a képek és a szobrok szinte óránként más-más arcukat mutatják, attól függően, hogyan alakulnak a fényviszonyok.
A Louisiana a világ egyik legnagyobb területen fekvő múzeuma. Az üvegfalakkal ellátott főépületen kívül még temérdek helyen, például a múzeum parkjában lévő villákban is tartanak kiálláitásokat. A Louisana Múzeum a modern – 1945 utáni – nemzetközi képzőművészet egyik legjelentősebb gyűjteményét mondhatja magáénak. Picasso, Giacometti, Dubuffet, Yves Klein, Andy Warhol, Amerigo Tot, Rauschenberg, Henry Moore, Louise Bourgeois, Philip Guston, Morris Louis, Jorn, Baselitz, Polk, Kiefer, Kirkeby, Vasarely művei adják az állandó kiállítás gerincét. Vezetői fontosnak tartják, hogy az 1945 utáni valamennyi jelentős művészeti áramlat képviseltethesse magát az intézményben.
Az állandó anyagon kívül minden évben rendeznek négyöt időszaki kiállítást, amelyek célja a kortárs művészek bemutatása: nagy súlyt fektetnek a nemzetközi fotóművészet és a design bemutatására is. Az idei csemege a régi villában májusban megnyitott, a dán klasszikusok – Giersing, Hoppe, Jerichau Isakson – műveiből álló gyűjtemény, míg a villa északi szárnyában Heerup, Freddie és Wiig Hansen, Richard Mortensen és Robert Jacobsen műveiben gyönyörködhetünk.
A Louisiana széles választékot kínál a családok számára: ilyen például a tanítási szünetekben és a hétvégeken rendezett Children’s Wing nevű program, amely szabad folyást biztosít a gyermekek alkotókedvének. A múzeum hangversenytermében is hetente tartanak koncerteket. A repertoár a preklasszikusoktól a mai komolyzenéig terjed, de teret kap a dzsessz is.
Érdekes adalék, hogy ennek a múzeumnak soha nem voltak és ma sincsenek anyagi gondjai. No nem az állami támogatás mértéke miatt, hanem a lelkes szponzoroknak köszönhetően. A Louisiana Múzeum szponzorának lenni ugyanis nagy megtiszteltetést jelent Dániában, ezért akadnak olyanok is, akik akár öt évet is vártak erre a lehetőségre.